Formuła 1

Max Verstappen - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Aston Martin z opcją dostawy silników w Formule 1 od 2021

Zespół Red Bull Racing zdecydował się rozpocząć współpracę z Hondą na dostawę silników w latach 2019 i 2020, jednak nie ma pewności czy jednostki napędowe będą zapewniane także po roku 2020.

Z tego też względu, jak twierdzi Aston Martin, przy braku gwarancji na dostawy jednostek ze strony Hondy czy Renault po tym okresie, prawdopodobnie będzie musiał sam przystąpić do budowy silników.

Istnieje bowiem obawa, że aktualni producenci odejdą ze sportu, co otworzy drzwi dla nowych konstruktorów silników.

Andy Palmer, dyrektor generalny Aston Martina, przyznał, że ich część długoterminowego zaangażowania w Red Bulla obejmuje także zapewnienie stworzenia alternatywnego silnika dla zespołu Formuły 1, jeśli nie będzie innej możliwości.

Nie jest jasne co wydarzy się w Formule 1 po 2020, ponieważ nikt jeszcze nie jest zaangażowany w pracę nad nowym silnikiem - powiedział Palmer.

Jedynym czynnikiem, dla którego mielibyśmy powód pójścia dalej jest przekonanie, że możemy pomóc Red Bullowi i możemy wygrać. Jednak utrzymać Red Bulla w wyścigach w kontekście tak trudnych warunków zaopatrzenia?

Czy jest to punkt kompleksowej obsługi - czy będzie można kupić tylko od Renault albo może tylko od Hondy? Co jeśli Renault lub Honda nie będą w grze w 2021?

Czy przyszłość silników Renault lub Hondy w 2021 będzie wystarczająco dobra, aby Aston Martin Red Bull mógł wygrywać wyścigi? Jeśli nie, jaka jest alternatywa?

Oczywiście jedną z nich jest możliwość stworzenia własnego silnika.

Jak sugeruje Palmer, taka opcja istnieje, jednak kwestią pozostają środki finansowe, ograniczenia rozwoju czy siły roboczej jakie towarzyszą przy tworzeniu silników.

Aston Martin musi w takim wypadku dysponować środkami, które umożliwią im stworzenie jednostki napędowej dającej możliwość konkurowania z Mercedesem, a przecież Aston jest znacznie mniejszą firmą, dlatego jest to kwestią dużej dyskusji.

Źródło: autosport.com

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone