Formuła 1

Aseel Al-Hamad

Aseel Al-Hamad poprowadzi samochód Formuły 1 przed Grand Prix Francji

Pochodząca z Arabii Saudyjskiej Aseel Al-Hamad zasiądzie za sterami samochodu Renault E20, z którym francuski zespół występował w Formule 1 w sezonie 2012.

Renault w szczególny sposób świętuje powrót Francji do kalendarza Formuły 1 po dziesięciu latach nieobecności. Na godzinę przed rozpoczęciem Grand Prix na torze Le Castellet samochód oznaczony symbolem E20 poprowadzi Aseel Al-Hamad, pierwsza kobieta, która należy do Federacji Sportów Motorowych Arabii Saudyjskiej. Renault E20 to ten sam pojazdd, za którego kierownicą zasiadał Kimi Raikkonen, wygrywając Grand Prix Abu Zabi w 2012 roku.

Renault oraz Formuła 1 z dumą umożliwia rozwijanie motorsportowej pasji Aseel Al-Hamad, którą Saudyjka pokochała już w swoich młodzieńczych latach. Nie jest to jednak jej pierwsza okazja, by prowadzić samochód F1. Aseel Al-Hamad zasiadła już za kierownicą E20 5 czerwca podczas dni treningowych Renault. Wówczas pod okiem instruktorów i inżynierów francuskiego zespołu zapoznała się najpierw z pętlą toru Le Castellet w samochodzie drogowym, a następnie poprowadziła już wyścigowe auto.

Kocham wyścigi i sporty motorowe już od bardzo młodego wieku, a prowadzenie samochodu Formuły 1 wykraczało poza moje marzenia i uważałam to za niemożliwe. To prawdziwy zaszczyt poprowadzić samochód Renault Sport Formula One Teamt oznaczony symbolem E20 przed publicznością podczas Grand Prix Francji - powiedziała Aseel Al-Hamad. Mam nadzieję, że zrobię to w dniu, w którym kobiety będą mogły jeździć po drogach w Królestwie Arabii Saudyjskiej i pokażę, co można zrobić, jeśli posiadasz pasję i duszę, by marzyć.

Dzisiaj o północy po raz pierwszy w Arabii Saudyjskiej na drogi mogły wyjechać kobiety. Kraj ten był ostatnim, w którym obowiązywał ten zakaz. Arabia Saudyjska uważana jest bowiem za symbol represji kobiet w głęboko konserwatywnym Królestwie muzułmańskim.

Renault zawsze skupiało pionerów i dowiodło pionierskiego ducha. Podobnie Renault od dawna pasjonuje się sportem motorowym i uwielbia się tym dzielić poprzez każdy rodzaj zawodów z największą możliwą liczbą ludzi. Cieszymy się, widząc pasję Aseel do wyścigów i jej entuzjazm do demonstrowania dostępności sportów motorowych do większej ludzi na całym świecie - skomentował Jerome Stroll, prezydent Renault Sport Racing.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone