Formuła 1

Sebastian Vettel - Ferrari

Arrivabene: To, do czego dzisiaj doszło jest nie do zaakceptowania

Szef zespołu Ferrari nie krył irytacji ponowną błędną decyzją strategów swojej ekipy. Tym razem zaowocowała ona dopiero dziewiątym polem startowym Sebastiana Vettela.

Widząc prognozy mówiące, że nadchodzą opady deszczu reprezentanci stajni z Maranello zostali wypuszczeni na początek trzeciej części sesji kwalifikacyjnej na oponach przejściowych. Tor był jednak na tyle suchy, że bez najmniejszych problemów można było skorzystać z ogumienia typu „slick”. Tak też zrobili wszyscy pozostali kierowcy.

Podczas okrążenia wyjazdowego w Ferrari zorientowano się, że popełniony został błąd i natychmiast wezwano kierowców na pit stop. Obaj jednak podczas swoich prób nie zdołali prawidłowo pokonać wirażu Spoon i znaleźli się daleko za duetem Mercedesa. Kimi Raikkonen zdołał wywalczyć czwartą pozycję, a Sebastian Vettel dopiero dziewiątą.

Nie uważam, że pole position było w naszym zasięgu, jednak to, co stało się dzisiaj było nie do zaakceptowania. Jestem bardzo zły, ponieważ nie po raz pierwszy tego typu pomyłki mają miejsce. Nie chcę wskazywać na nikogo palcem, ale jestem bardzo rozczarowany – powiedział Maurizio Arrivabene w rozmowie z Motorsport.com.

Szef Ferrari odmówił wyszczególnienia indywidualnych błędów, jednak przyznał, że proces podejmowania decyzji na pit wall nie jest wystarczająco dobry i prawdopodobnie brakuje tam osoby mającej większe doświadczenie.

W przeciwieństwie do innych okazji, tutaj łatwo było zrozumieć, co dzieje się na torze. Nasi rywale opuścili garaże na oponach przeznaczonych do jazdy po suchej nawierzchni. Czasami bardziej użytecznym jest spojrzenie na tor zamiast na komputer. To prawda, że pod względem stażu pracowników jesteśmy młodym zespołem i być może brakuje tutaj ręki starszej osoby, która potrafiłaby odczytać sytuacje właściwie i szybko – dodał.

Zespół Ferrari koncentruje się aktualnie na bieżącym sezonie i odpowiedzi na pomyłkę z kwalifikacji. Czas na podsumowanie i wyciągnięcie wniosków przyjdzie zimą. Wówczas możemy się spodziewać zmian personalnych.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone