Antonio Giovinazzi z nagrodą Lorenzo Bandiniego

Antonio Giovinazzi w najbliższy weekend obierze nagrodę imienia Lorenzo Bandiniego. Tym samym zawodnik Alfy Romeo dołączy do takich kierowców jak: Jenson Button, Sebastian Vettel, Michael Schumacher, Fernando Alonso oraz Robert Kubica, którzy również mają na swoim koncie to wyróżnienie.

Lorenzo Bandini to włoski kierowca Formuły 1, który w sezonie 1967 podczas GP Monako doznał poważnego wypadku, w wyniku którego kilka dni później stracił życie. By uczcić jego pamięć, w 1992 roku ustanowiono nagrodę jego imienia, która przyznawana jest kierowcom głównie ze środowiska F1 za pokazanie dużego ducha walki podczas wyścigów. Giovinazzi w sobotę zasiądzie za sterami bolidu Alfy Romeo, gdzie na ulicach Brisighelli wykona pokazowy przejazd dla kibiców oraz odbierze swoją nagrodę.

Debiutancki sezon nie układa się zbyt dobrze dla włoskiego kierowcy. Na ten moment tylko on i duet zawodników Williamsa nie posiada na swoim koncie żadnych punktów.

„Dla mnie i mojego zespołu był to trudny start sezonu. Musimy mieć jednak świadomość, że jest to mój debiutancki sezon oraz mojego zespołu. Wraz z ekipą eksperymentujemy z różnymi rozwiązaniami, które w przyszłości powinny przynieść zamierzony skutek i pozwolą nam stać się bardzo konkurencyjnym zespołem” - powiedział Antonio Giovinazzi.