Antonio Giovinazzi otrzymał 10-sekundową karę

Antonio Giovinazzi z zespołu Alfa Romeo otrzymał 10-sekundową karę za jazdę zbyt blisko dźwigu podczas GP Singapuru.

Karny czas został dołączony włoskiemu kierowcy do jego finałowego rezultatu, jednak ze względu na fakt, że przewaga Giovinazziego nad kolejnym kierowcą wynosiła ponad 17 sekund, zachowa on dziesiąte miejsce, a tym samym jeden punkt.

Do incydentu doszło podczas pierwszej neutralizacji po kolizji Russella i Grosjeana. Dźwig musiał wyjechać na tor, aby usunąć bolid ekipy Williams, stojący na wyjściu z ósmego zakrętu.

Jak przedstawili w oświadczeniu sędziowie: "Dyrektor wyścigu poinstruował wszystkie samochody, aby trzymały się prawej strony w ósmym zakręcie, ponieważ dźwig oraz porządkowi wykonują w tamtym miejscu prace. Przed incydentem była podwójna żółta flaga."

"Sędziowie akceptują wyjaśnienia kierowcy, któremu wydawało się, że jedzie odpowiednio wolno, ale mimo odpowiedniej prędkości podczas samochodu bezpieczeństwa, jego odległość do dźwigu i porządkowych nie była bezpieczna."

"Kierowca został poproszony, aby pozostać po prawej stronie, ale być może nie wziął pod uwagę tego, że dźwig mógł się poruszać. Sędziowie uznali to za stworzenie niebezpieczeństwa i ryzyka dla porządkowych."