Formuła 1

Antonio Giovinazzi - Alfa Romeo Racing

Antonio Giovinazzi: Mogę wiele nauczyć się od Raikkonena

Antonio Giovinazzi uważa, że jego zespołowy kolega Kimi Raikkonen, wciąż jest jednym z najlepszych kierowców w Formule 1. Włoch jest pod wrażeniem wiedzy technicznej fińskiego kierowcy, jednocześnie podkreślając, że bardzo ważne jest mieć tak doświadczonego partnera w zespole, zwłaszcza na początku swojej przygody z królową sportów motorowych.

"Myślę, że razem z Kimim możemy wykonać świetną robotę dla zespołu Alfa Romeo" – przyznał 25-latek.

"To zaszczyt jeździć w jednym zespole z taką legendą jaką jest Kimi. Ma znacznie więcej doświadczenia ode mnie, a to jest bardzo ważne dla mnie, jak i zespołu. Uważam, że mogę sporo się od niego nauczyć i to jest mój główny cel na ten rok."

Po dwóch dniach tegorocznych testów przedsezonowych, Giovinazzi ma na koncie przejechane 62 okrążenia. Wtorkowe zmagania na torze Antonio ukończył na znakomitym trzecim miejscu, tracąc niewiele ponad sekundę do najlepszego tego dnia Charlesa Leclerca.

"To był pozytywny dzień. Jestem zadowolony z osiągów samochodu. Jak powiedział Kimi, czucie samochodu jest bardzo dobre, ale jeszcze dużo pracy przed nami."

"Mamy jeszcze kilka dni testów, więc musimy dalej ciężko pracować, aby jak najlepiej przygotować bolid na GP Australii" – dodał Giovinazzi.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone