Formuła 1

Kimi Raikkonen - Ferrari

AMuS: Ferrari ma najmocniejszy silnik w całej stawce F1

Zgodnie z danymi, do których dotarł niemiecki magazyn Auto Motor und Sport, w tym sezonie Ferrari może pochwalić się najmocniejszą jednostką napędową.

Od początku ery hybrydowej, czyli sezonu 2014, Mercedes miał wyraźną przewagę pod względem mocy silnika nad konkurencją. Ten trend utrzymywał się przez długie lata i wiele wskazywało na to, że w tym roku nie będzie wyjątku. Okazało się jednak, że Ferrari zmieniło ten trend i to inżynierowie z Maranello obecnie dyktują tempo, jeśli chodzi o wartość Koni Mechanicznych produkowanych przez silnik.

Dane GPS pokazują, że pod względem osiągów silnika, Ferrari dogoniło Mercedesa. Ekipa z Brackley zwiększyła przebieg z 5 do 8 tysięcy, ale ich rywale z Maranello zimą znaleźli więcej mocy – czytamy w raporcie niemieckiego magazynu.

Sebastian Vettel potwierdził te przypuszczenia: Na prostych teraz już nie tracimy czasu do Mercedesa.

Według Auto Motor und Sport, główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że Mercedes ograniczył ilość spalanego oleju, do wartości z sezonu 2016. Wszystko dlatego, że pomiary nie są zbyt precyzyjne i łatwo o przekroczenie dozwolonego przepisami limitu 0,6l/100km.

Ferrari natomiast podjęło pełne ryzyko w tym obszarze i jak dotychczas z tego korzysta.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone