Formuła 1

Fernando Alonso

Alonso przetestuje bolid na sezon 2019 w Bahrajnie

Fernando Alonso weźmie udział w dwudniowych testach na torze w Sakhir i po raz pierwszy zasiądzie do bolidu z sezonu 2019.

Pod koniec zeszłego roku Hiszpan wycofał się z Formuły 1, aby zdobyć potrójną koronę w sportach motorowych i wystartować w Indianapolis 500, po zwycięstwach w Grand Prix Monako Formuły 1 oraz 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Mimo testów Alonso w nowym McLarenie MCL34, Carlos Sainz i Lando Norris odbędą pełne jazdy testowe, które zostały zaplanowane na wtorek i środę, czego skutkiem będzie wprowadzenie drugiego bolidu, podobnie jak zrobi to Toro Rosso.

Włoska oraz brytyjska ekipa drugi bolid odda w ręce firmy Pirelli, która będzie kontynuowała program rozwoju swojego ogumienia.

Alonso w bolidzie McLarena zasiądzie we wtorek i w środę po południu, natomiast rano na torze w Sakhir pojawi się Carlos Sainz. Hiszpan na pętlę pod Manamą wyjedzie także we wtorek rano, a następnie odda go w ręce Lando Norrisa.

Podczas dwudniowych testów w Bahrajnie McLaren nie będzie musiał korzystać z młodego kierowcy, którym w tej chwili jest Norris, przez brak dwóch pełnych startów weekendzie Grand Prix. Z innego kierowcy brytyjska ekipa skorzysta już jednak w Hiszpanii, gdzie zaplanowano drugą turę testów w trakcie trwania sezonu.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone