Formuła 1

Fernando Alonso - McLaren F1 Team

Alonso nie rozważa przejścia do Formuły E

Fernando Alonso, który obecnie rywalizuje w barwach McLarena, z końcem tegorocznego sezonu opuści Formułę 1, jednak przyznał, że nie zamierza startować w Formule E, a rozważa inne możliwości.

Hiszpan, który w Formule 1 wywalczył dwa mistrzowskie tytuły w latach 2005-2006, wielokrotnie przyznawał, że chce powtórzyć wyczyn Grahama Hilla, zdobyć "potrójną koronę" sportów motorowych, do którego zbliżył się po wygraniu 24-godzinnego wyścigu Le Mans w tym roku.

Zawodnik McLarena dodał także, że nie zniechęcą go żadne specjalistyczne umiejętności, które mogą być wymagane w innych seriach wyścigowych: W kalendarzu są wystarczająco znaczące wyścigi, na tyle prestiżowe, że jeśli chcesz je wszystkie zdominować, to jest to zdecydowanie niemożliwy cel, jeśli myślisz prawidłowo. W każdej serii masz ludzi, którzy ścigają się tam przez całe życie. Rozwijają swoje umiejętności dla tego konkretnego samochodu, tego konkretnego toru.

Jeśli spróbujesz pokonać ich z zupełnie innej strony i innego stylu jazdy, to dlatego, że może masz inny talent i inne podejście do wyścigów samochodowych. Myślę, że to wyzwanie, które było w mojej głowie przez ostatnie kilka lat i prawdopodobnie nadszedł czas, aby wystartować w niektórych tych wyścigach.

Będę zmagał się z wyzwaniami i rzeczami, które mogą sprawić, że będę lepszym kierowcą, lepszym człowiekiem i w jakiś sposób określę swoje nazwisko w historii sportów motorowych. Kiedy zdobędziesz Formułę 1 i opanujesz ją przez kilka lat, są inne serie, które stają się bardzo interesujące.

Alonso zapytany o starty w Formule E, odpowiedział: Nie rozważałem jeszcze tego, prawdopodobnie dlatego, że to całkiem nowa seria. Nie ma tradycji wielkich wyścigów, wielkich miejsc ani wielkich rzeczy, ponieważ jak dotąd to bardzo młoda seria. Jednak kto wie w przyszłości.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone