Formuła 1

Alfa Romeo Racing

Alfa Romeo ze specjalnym malowaniem na Grand Prix Włoch

Zespół Alfa Romeo Racing podczas Grand Prix Włoch będzie rywalizować ze specjalnymi barwami na swoich bolidach, co ma pokazać ich dziedzictwo i niezatarte wspomnienia w historii Formuły 1.

Tor Monza to szczególne miejsce dla Formuły 1 oraz włoskich kibiców, a także włoskich konstruktorów, co chce podkreślić zespół Alfa Romeo Racing, który wprowadził okazjonalne malowanie na swoich bolidach.

Samochody Kimiego Raikkonena i Antonio Giovinazziego będą posiadały włoską flagę, która została umieszczona na przednim skrzydle, na szczycie pokrywy silnika, a także na bocznych sekcjach tylnego skrzydła. Tak właśnie zespół chce oddać hołd dla włoskiego stylu i całych Włoch.

"To szczególne miejsce, w którym chcemy uczcić dziedzictwo tej najbardziej prestiżowej włoskiej marki, pasję tifosi, determinację, która prowadzi nas na linię startu" - czytamy w oświadczeniu zespołu Alfa Romeo.

"Z tych powodów z dumą wybieramy się na tor w ten weekend ze specjalnymi barwami, aby upamiętnić wszystko, co prowadzi nas na Monzę. Hołd dla włoskiego stylu, konstrukcji oraz całych Włoch - sposób na pokazanie naszej pasji na naszej skórze."

"Malowanie zawiera kolory włoskiej flagi, niepowtarzalnego "Tricolore", które będą wszechobecnie reprezentowane na trybunach toru Monza: symbol Włoch, ucieleśnienie wsparcia całego kraju gotowego stanąć za naszą nazwą."

"Będziemy ścigać się całym sercem i będziemy wyglądać świetnie" - podkreślił zespół.

Wsparcie dla uczczenia Grand Prix Włoch potwierdzili także kierowcy zespołu - Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi.

"Nie jest to duża różnica, ale to włoska różnica! Samochód wygląda świetnie i dobrze jest zrobić coś na jeden wyścig" - powiedział Kimi Raikkonen.

Antonio Giovinazzi dodał: "Nie mogę się już doczekać, aby poprowadzić bolid. Jest to bardzo fajne i to świetny sposób na świętowanie Grand Prix Włoch, naszego domowego wyścigu."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone