Formuła 1

Antonio Giovinazzi - Alfa Romeo Racing

Alfa Romeo wkrótce zatwierdzi skład na sezon 2020. Faworytem Giovinazzi

Tegoroczny sezon transferowy w F1 obfitował w wiele ciekawych spekulacji oraz niespodziewanych ruchów. W dalszym ciągu czekamy na potwierdzenie składów kierowców w takich zespołach jak Alfa Romeo, Toro Rosso, Williams i Red Bull. Szef zespołu Alfy Romeo Frederic Vasseur powiedział w Japonii, że już wkrótce poznamy oficjalny skład kierowców na sezon 2020.

Włoski zespół jest aktualnie w gronie czterech ekip, które jeszcze nie potwierdziły swoich składów na sezon 2020. Pozycja Kimiego Raikkonena w zespole Alfy jest pewna, a jego kontrakt wygasa z końcem przyszłego roku. Nadal niepewna jest jednak przyszłość Antonio Giovinazziego, który w obecnym sezonie prezentuje bardzo mieszaną dyspozycję.

Podczas domowego wyścigu dla Giovinazziego i Alfy Romeo na torze Monza w świat powędrowały ciekawe spekulacje dotyczące przyszłości włoskiego kierowcy. Jak poinformował Ojciec kierowcy, obie strony dogadały wszystkie szczegóły dotyczące przedłużenia kontraktu. Od wyścigu we Włoszech minęło już trochę czasu, a potwierdzenia tej informacji nadal nie ma.

Włoski kierowca miał otrzymać od swojego zespołu, po przerwie wakacyjnej, poważne ostrzeżenie dotyczące poprawy wyników. Presja zespołu zadziałała bardzo motywująco na Giovinazziego, który momentalnie zaczął prezentować przyzwoitą formę. Cała ta sytuacja została zauważona przez szefa zespołu, który w Japonii wypowiedział się w dużych superlatywach o swoim podopiecznym.

Frederic Vasseur zapowiedział również, że Alfa Romeo już wkrótce potwierdzi obsadę drugiego fotela na sezon 2020. Ze słów szefa zespołu możemy wywnioskować, że to najprawdopodobniej Antonio Giovinazzi będzie partnerem zespołowym Kimiego Raikkonena w sezonie 2020.

"Decyzję w sprawie obsady drugiego fotela w naszym zespole na sezon 2020 podejmiemy już wkrótce. Antonio Giovinazzi w ostatnich weekendach wykonuje bardzo dobrą robotę. W ostatnich sesjach kwalifikacyjnych notorycznie plasuje się przed Kimim Raikkonenem. Antonio wykonuje bardzo dobrą pracę i wykonuje systematyczny progres, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość" - powiedział Frederic Vasseur.

Wiele mówiło się dotychczas o możliwej współpracy na linii Hulkenberg – Alfa Romeo, która mogła być możliwa dzięki dobrym kontaktom Hulkenberga z szefem zespołu.

Niemiecki kierowca zapytany w Japonii o jakieś nowe informacje dotyczące sezonu 2020 odpowiedział: "Aktualnie nie posiadam żadnych nowych informacji".

Ostatnie słowa Frederica Vasseur chyba definitywnie zamykają plotki na temat Nico Hulkenberga w zespole Alfy Romeo. Obecny kierowca Renault zaprzeczył również kolejny raz o możliwości dołączenia do zespołu Williams.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone