Formuła 1

Antonio Giovinazzi - Alfa Romeo Racing

Alfa Romeo Racing z podwójną zdobyczą punktową w GP Austrii

Dziewięciu wyścigów w sezonie 2019 potrzebował Antonio Giovinazzi, aby zdobyć swój pierwszy punkt w Formule 1. Włoch Grand Prix Austrii zakończył na dziesiątej i tym samym ostatniej lokacie promującej go w klasyfikacji kierowców. Swoje punkty zdobył także drugi z kierowców Alfy Romeo, Kimi Raikkonen.

Już początek weekendu wyścigowego na torze Red Bull Ring pokazał, że zespół Alfa Romeo Racing zrobił duży krok naprzód, co potwierdziły także kwalifikacje, w których Kimi Raikkonen oraz Antonio Giovinazzi zakwalifikowali się do finałowej sesji, plasując się ostatecznie na siódmej i ósmej lokacie.

Po zakończonej rywalizacji Włoch nie ukrywał swojego zadowolenia, choć stracił kosmyk włosów, po zakładzie z szefem ekipy.

"W końcu czuję się dobrze" - przyznał po wyścigu w Austrii Antonio Giovinazzi. "Ten jeden zdobyty punkt był bardzo trudny do utrzymania, ponieważ przez cały wyścig był za mną Perez, który wywierał presję."

"Bardzo chciałem tego punktu, dałem z siebie 105 procent i uważam, że było to maksimum, jakie mogliśmy z siebie dać, ponieważ McLaren był zbyt szybki."

"Ostatecznie kończymy z dwoma samochodami w punktach i musimy być naprawdę zadowoleni, a także kontynuować pracę. Jestem pewien, że jest to właściwy sposób, więc musimy po prostu naciskać."

Podobnie, jak Antonio Giovinazzi, także i Kimi Raikkonen jest zadowolony z podwójnej zdobyczy punktowej dla swojego zespołu. Fin przyznał jednak, że nie jest szczęśliwy z drugiej fazy wyścigu, podczas której nie mógł walczyć ze swoimi najbliższymi rywalami.

"Jest to zrównoważony sposób, aby utrzymać opony wystarczająco długo w dobrej kondycji i jechać wystarczająco szybko" - powiedział Raikkonen.

"To trochę ujma, ponieważ czułem, że mamy dobrą prędkość, ale finalnie jej zabrakło. Wciąż mamy miejsce do poprawy. Czuję, że w sobotę byliśmy trochę lepsi, ale finalnie nasze osiągi się poprawiają."

Swoich kierowców pochwalił także Frederic Vasseur, który przyznał, że oboje zachowali się bardzo przytomnie, jeśli chodzi o walkę na torze, a także zarządzanie oponami.

"Zarówno Kimi, jak i Antonio, ścigali się inteligentnie, wiedząc, kiedy zaatakować, a kiedy dbać o swoje opony. Podwójna zdobycz punktowa jest nagrodą dla całego zespołu" - powiedział Vasseur.

"Pod koniec wyścigu mogliśmy zdobyć kilka punktów więcej, kiedy byliśmy blisko Sainza, ale ostatecznie jesteśmy zadowoleni z tego, co mamy."

"Pokazaliśmy poprawę w ostatnich kilku wyścigach, więc będziemy dążyć do dalszego rozwoju i kontynuować dobrą jazdę po kolejne punkty."

Antonio Giovinazzi i Frederic Vasseur - Alfa Romeo Racing
© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone