Formuła 1

Kimi Raikkonen - Alfa Romeo Racing

Alfa Romeo Racing liczy na podwójną zdobycz punktową w Japonii

Frederic Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo Racing powiedział, że jego zespół jedzie do Japonii po podwójną zdobycz punktową, co według niego jest realnym celem.

Szwajcarska ekipa nie może uznać ostatnich wyścigów do udanych, czego dowodem są jedynie trzy zdobyte punkty przez Antonio Giovinazziego. Słabsze tempo dołożył Kimi Raikkonen, który cztery ostatnie wyścigi kończył z zerowym dorobkiem.

Vasseur przyznał jednak, że zespół w Japonii liczy na podwójną zdobycz punktową i liczy, że ich samochód będzie pasował do toru Suzuka, a nie jak miało to miejsce w Singapurze i Rosji.

"Jedziemy do Japonii z zaangażowaniem i motywacją, aby natychmiast powrócić na miejsca punktowane" - powiedział szef ekipy Alfa Romeo Racing, Frederic Vassuer.

"Nie możemy zapomnieć, żę zdobywaliśmy punkty w dwóch z trzech ostatnich wyścigów, więc zdobycz punktowa obu samochodów jest realistycznym celem; wciąż jednak uważamy, że mogliśmy zdobyć więcej oczek w ostatnich kilku wyścigach."

"Układ toru Suzuka jest zupełnie inny niż w Soczi i Singapurze, więc mam nadzieję, że będzie lepiej pasował naszemu bolidowi C38 i wrócimy na przód środka stawki."

"Zarówno zespół na torze, jak i w siedzibie głównej, musi ciężko pracować, aby jak najwięcej wydobyć z naszego samochodu; marginalna przewaga to wszystko, aby awansować z P12 na P7 podczas wyścigu na tym etapie sezonu."

Kimi Raikkonen przyznał, że ostatnie wyścigi były rozczarowujące o czym świadczą wyniki z Singapuru i Rosji. Fin dodał jednak, że celem jest odzyskanie formy, jaką ekipa dysponowała przed, jak i bezpośrednio po przerwie wakacyjnej.

"Ostatnie cztery wyścigi były dla mnie oraz zespołu rozczarowujące, ale nie powinniśmy zapominać, że dobrze wyglądaliśmy w Belgii i we Włoszech, pomimo problemów, które uniemożliwiły mi zdobycie punktów" - przyznał Kimi Raikkonen.

"Kluczem jest odzyskanie formy, którą dysponowaliśmy przed przerwą i bezpośrednio po przerwie: różnica pomiędzy naszymi rywalami w środku stawki nie jest duża i mam nadzieję, że tor taki jak Suzuka pomoże nam w pełni wykorzystać nasz samochód."

"To tor, który lubię, a fani są niesamowici, więc nie mogę się już doczekać weekendu wyścigowego" - dodał Fin.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone