Alfa Romeo potwierdza złożenie apelacji po karach z GP Niemiec

Zespół Alfa Romeo Racing potwierdził, że złożył apelację do kar, które zostały nałożone na Kimiego Raikkonena i Antonio Giovinazziego po Grand Prix Niemiec na torze Hockenheimring.

"Alfa Romeo Racing złożyła odwołanie od decyzji nr 56 i 57 sędziów wyścigowych z Grand Prix Niemiec w 2019 roku" - potwierdził zespół w mediach społecznościowych.

Fin i Włoch rywalizację na niemieckim obiekcie zakończyli odpowiednio na siódmym i ósmym miejscu, jednak kontrola po wyścigu ujawniła anomalie w ustawieniach sprzęgła.

Taka anomalia oznaczała, że obaj kierowcy teoretycznie mogli zyskać przewagę na starcie wyścigu nad innymi rywalami, jednak obaj definitywnie zaprzeczyli, że czuli na starcie cokolwiek innego.

Sędziowie wyścigowi po przeanalizowaniu całej sytuacji ukarali obu kierowców nałożeniem kary 10 sekund postoju na stanowisku postojowym w boksach, którą zamieniono na doliczenie 30 sekund do ostatecznego czasu wyścigu, o czym pisaliśmy tutaj: Kierowcy Alfy Romeo z karą czasową. Lewis Hamilton i Robert Kubica z punktami w GP Niemiec

Kary czasowe dla obu zawodników Alfy Romeo dały awans kierowcom zespołu Haas na siódmą i ósmą pozycję, a także Lewisowi Hamiltonowi i Robertowi Kubicy, który zamknął czołową dziesiątkę.