Alfa Romeo oficjalnie potwierdza: Giovinazzi partnerem Raikkonena w sezonie 2020

Zespół Alfa Romeo Racing tuż po zakończeniu weekendu wyścigowego, który odbył się w Austin, oficjalnie potwierdził przedłużenie umowy z Antonio Giovinazzim.

Obsada drugiego fotela w zespole Alfy Romeo to jeden z głośniejszych tematów ostatnich dni. Ostatecznie jednak zespół zdecydował się przedłużyć kontrakt z obecnym kierowcą zespołu Antionio Giovinazzim.

W ostatnim czasie pojawiło się wiele spekulacji dotyczących możliwej współpracy na linii Hulkenberg – Alfa Romeo. Sam Hulkenberg w Austin przyznał, że odbył kilka rozmów z przedstawicielami Alfy i aktualnie czeka na ruch z ich strony. Niemiec zaznaczał, że jego przyszłość związana z Formułą 1 jest właśnie zależna od decyzji włoskiego zespołu. Ostateczna decyzja o wyborze Giovinazziego zamyka całkowicie drzwi Hulkenbergowi, w kwestii ewentualnych startów w Formule 1.

Giovinazzi, który jest wspierany przez zespół Ferrari, zaliczył słaby początek sezonu, co zwiastowało szybkie zakończenie przygody z Formułą 1 i zespołem Alfy Romeo. Powakacyjne ultimatum, które zostało postawione przez szefostwo zespołu, zadziałało motywująco na włoskiego kierowcę, który poprawił swoją formę. Nie była to jakaś znakomita poprawa, ale progres był zauważalny. Frederic Vasseur, w ostatnim czasie wypowiadał się w dużych superlatywach o swoim podopiecznym, co tylko zwiastowało, że Giovinazzi pozostanie w obecnym zespole na kolejny sezon.

"Jestem bardzo szczęśliwy, że pozostanę w zespole Alfy Romeo na kolejny sezon" - powiedział Antonio Giovinazzi.

"Jestem niezmiernie wdzięczny całemu zespołowi, który wspierał mnie na każdym kroku, w moim debiutanckim sezonie w Formule 1. W obecnym sezonie wiele nauczyłem się wraz z zespołem, co może zaprocentować w przyszłym roku."

"Sezon 2020 będzie to mój drugi sezon, w którym będę pełnił rolę etatowego kierowcy, więc wszelakie wymówki nie będą już akceptowane. Chce od pierwszego do ostatniego wyścigu prezentować się z bardzo dobrej strony i pokazać mojemu zespołowi, że podjęli dobrą decyzję, przedłużając ze mną umowę" - dodał Włoch.