Alfa Romeo odwoła się od decyzji sędziów z GP Niemiec

Zespół Alfa Romeo potwierdził, że zamierza odwołać się od decyzji sędziów Międzynarodowej Federacji Samochodowej wydanej przeciwko ekipie podczas Grand Prix Niemiec na torze Hockenheimring.

Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi rywalizację w Niemczech zakończyli odpowiednio na siódme i ósmej pozycji, jednak tuż po zakończeniu wyścigu zostali ukarani za złamanie regulaminu w kwestii ustawień sprzęgła.

Sędziowie po przeanalizowaniu wniosku Jo Bauera, który zauważył nieprawidłowość, nałożyli na obu kierowców 10-sekundową karę stop-and-go, która została zamieniona na dodanie 30 sekund do ostatecznego czasu rywalizacji, z powodu wydania jej po zakończeniu wyścigu.

Szef Alfy Romeo, Frederic Vasseur potwierdził, że zespół odwoła się od decyzji podjętej przez sędziów.

"To bardzo rozczarowujące, że oba samochody zostały ukarane i straciły punkty, po tak ekscytującym wyścigu" - powiedział Vasseur.

"Sytuacja miała miejsce podczas okrążeń, które spędziliśmy za samochodem bezpieczeństwa tuż przed startem; doznaliśmy dysfunkcji sprzęgła, która była poza naszą kontrolą i będziemy dalej badać problem" - kontynuował.

"Szanujemy proces FIA i pracę sędziów, ale odwołamy się od tej decyzji, ponieważ uważamy, że mamy podstawy i dowody na jej obalenie. W związku z tym wkrótce skontaktujemy się z FIA" - potwierdził.

"Kimi i Antonio jechali bardzo dobrze w trudnych warunkach, a siódme i ósme miejsce było słuszną nagrodą za ich występ."

"Zespół pracował bardzo ciężko, aby oba samochody znalazły się w punktach i po raz kolejny pokazaliśmy, że mamy tempo, aby walczyć w środku stawki" - podsumował szef Alfy Romeo.