Formuła 1

Alexander Albon

Alexander Albon bliski debiutu w Formule 1 z zespołem Toro Rosso?

Alexander Albon, obecnie kierowca wyścigowy Nissana w Formule E, jest faworytem do objęcia fotela wyścigowego w zespole Toro Rosso i debiutu w F1 w sezonie 2019.

Duży ruch transferowy w obu zespołach Red Bulla rozpoczął się po ujawnieniu, że z zespołem z Milton Keynes, z końcem tegorocznego sezonu, rozstaje się Daniel Ricciardo, który zdecydował się na przejście do fabrycznej ekipy Renault.

Zespół Red Bull Racing w miejsce Australijczyka zatrudnił Pierre'a Gasly'ego, co zwolniło fotel wyścigowy w ekipie Toro Rosso, choć pod dużym znakiem zapytania pozostaje także drugi etat, który obecnie zajmowany jest przez Brendona Hartleya.

Jeden ze znaków zapytania, kto obejmie fotel wyścigowy w Toro Rosso, został wyjaśniony pod koniec września, kiedy zespół Toro Rosso poinformował, że po raz drugi da szansę Daniłowi Kwiatowi, który powróci do składu i będzie rywalizował w sezonie 2019. Nie zdecydowano się jednak ujawnić, kto będzie jego zespołowym partnerem.

Na liście Helmuta Marko i zespołu Toro Rosso znalazło się kilka nazwisk, które były brane pod uwagę, w tym Alexander Albon, który przed wakacyjną przerwą w Formule 1 zdecydował się na podpisanie kontraktu z zespołem Nissan i starty w Formule E, po tym jak nie była widoczna żadna perspektywa na debiut w najwyższej klasie wyścigowej na świecie.

Tuż przed rozpoczęciem testów Formuły E na torze Ricardo Tormo okazało się, że najprawdopodobniej zespół Toro Rosso zdecydował się na zatrudnienie Albona i obecnie negocjuje jego kontrakt z Nissanem, czego powodem był brak Tajlandczyka w bolidzie Gen2 pierwszego dnia testów u boku Sebastiena Buemiego.

Negocjacje z zespołem Toro Rosso potwierdził także rzecznik prasowy Nissana, choć nie chciał komentować całej sytuacji.

Alex jest utalentowanym młodym kierowcą o ogromnym potencjale. Prowadzimy rozmowy, jednak w tej chwili nie jesteśmy w stanie przedstawić dalszych komentarzy. Skupiamy się na testowaniu samochodu i zdobywaniu danych potrzebnych do przygotowania się do pierwszego wyścigu - oznajmił rzecznik prasowy Nissana.

Albon był wspierany przez Red Bulla w kartingu, a także podczas startów w Formule Renault, jednak został odrzucony po 2012 roku. Od tego czasu 22-latek zyskał jednak w oczach Helmuta Marko, który pokazał, że jest gotów zmienić zdanie, co udowodnił przy ponownym zatrudnieniu Kwiata.

Jeśli Albon zostanie zatrudniony przez zespół Toro Rosso, dołączy do kolegów z Formuły 2, Georga Russella, który został zatrudniony przez Williamsa oraz Lando Norrisa z McLarena i pozbawi miejsca w F1 Brendona Hartleya, a także zwolni miejsce w Nissanie.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone