Formuła 1

Alexander Albon - Aston Martin Red Bull Racing

Albon wystartuje z alei serwisowej do GP Rosji

Alexander Albon z zespołu Aston Martin Red Bull Racing rozpocznie Grand Prix Rosji z alei serwisowej, po tym, jak ekipa z Milton Keynes była zmuszona złamać regulacje parku zamkniętego.

Tajlandczyk podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej stracił panowanie nad swoim bolidem w trzynastym zakręcie obiektu Sochi Autodrom, co wywołało obrócenie auta i uderzenie tyłem w bandę okalającą tor. W konsekwencji uderzenia doszło do uszkodzenia tylnego skrzydła, a jak się później okazało także i podłogi, która została wymieniona w warunkach Parc Ferme.

Biorąc pod uwagę fakt, że Albon wystartuje do wyścigu z alei serwisowej, zespół zdecydował się na wymianę skrzyni biegów, natomiast Honda na wymianę turbosprężarki, MGU-H oraz MGU-K w jednostce napędowej.

"Startujemy z alei serwisowej, jednak jestem optymistą, ponieważ samochód dobrze sprawuje się na długich przejazdach, a dodatkowo na tym obiekcie można wyprzedzać" - tłumaczył Albon.

"Widzieliśmy już wcześniej, że kiedy startujemy z tyłu stawki, jesteśmy w stanie awansować, więc jutro damy z siebie wszystko."

Warto dodać, że także Max Verstappen rozpocznie wyścig z innej pozycji, czego konsekwencją jest nałożenie na niego kary cofnięcia o pięć lokat na starcie za wymianę elementu jednostki napędowej. Holender został cofnięty z pozycji czwartej na dziewiątą.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone