Formuła 1

Alexander Albon - Aston Martin Red Bull Racing

Albon: Odpowiednie wyczucie bolidu Red Bulla wymaga czasu

Wiele osób zadawało sobie przed weekendem w Belgii pytanie, jak spisze się nowy kierowca Red Bulla Alexander Albon, który zajął miejsce Pierre’a Gasly’ego. Młody Taj pokazał się dziś z bardzo dobrej strony, zajmując odpowiednio czwartą i dziesiątą pozycję.

Nowy nabytek Red Bulla zaprezentował w piątkowych treningach bardzo pozytywne tempo, ale dopiero jutrzejsze kwalifikacje pokażą realną stratę Albona do Maxa Verstappena i innych czołowych kierowców. Taj do niedzielnego wyścigu wystartuje z końca stawki, a jest to spowodowane wprowadzeniem do jego bolidu najnowszej specyfikacji silnika Hondy.

Sam zainteresowany był bardzo zadowolony po piątkowych zajęciach na torze Spa-Francorchamps, które pozwoliły mu postawić pierwsze udane kroki w nowych barwach.

To był bardzo przyjemny dzień. Atmosfera w zespole Red Bulla jest fantastyczna i czuje się tutaj jak w domu. Wszyscy są dla mnie bardzo mili i uprzejmi, co wpływa na bardzo dobre morale w zespole” – powiedział Alexander Albon.

„Samochód Red Bulla prowadzi się zupełnie inaczej niż bolid Toro Rosso, co powoduje, że od nowa muszę się uczyć podstawowych rzeczy. Musiałem również zmienić swój styl jazdy, żeby jak najlepiej dostosować się do charakterystyki bolidu Red Bulla”.

„Bardzo dobrze czułem się dziś w pierwszym treningu. Nieco gorzej poszło mi w drugim, ale było to spowodowane próbą jak najlepszego wyczucia samochodu. Jestem świadomy, że minie jeszcze trochę czasu, zanim wyczuję tegoroczną konstrukcję Red Bulla w stu procentach, ale postaram się robić duży postęp z każdą wizytą na torze” - kontynuował tegoroczny debiutant.

W środę pracowaliśmy trochę na symulatorze, ale jest to zupełnie co innego niż jazda w świecie rzeczywistym. Zdecydowanie wolę pracować w naturalnych warunkach. Wolę zakładać kask, czuć przeciążenia i dużą prędkość. Takie warunki pozwalają lepiej zrozumieć dany bolid. Chciałbym w sobotę wykręcić dobry wynik w kwalifikacjach, co pokaże mi, w którym dokładnie jestem miejscu, ale wraz z zespołem skupiamy się głównie na niedzieli i przygotowaniu odpowiednich ustawień na wyścig” - podsumował kierowca Red Bulla.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone