Formuła 1

Alexander Albon - Aston Martin Red Bull Racing

Albon: Kluczem do sukcesu jest odpowiednie wyczucie i zrozumie bolidu

Alexander Albon, który przed tygodniem zadebiutował w barwach zespołu Red Bull Racing uważa, że z każdym kolejnym wyścigiem jego forma będzie coraz lepsza.

Tajski kierowca w swoim pierwszym wyścigu w barwach nowego zespołu zdołał minąć linię mety na piątej pozycji, co patrząc na daleką pozycję startową Albona jest dużym sukcesem. Nowy kierowca Red Bulla zapowiada jednak, że jego forma będzie stopniowo wzrastać, a kluczem do sukcesu będzie odpowiednie wyczucie i zrozumienie tegorocznej konstrukcji Red Bulla.

"Jestem bardzo zadowolony z wyścigu w Belgii, to była świetna zabawa" - powiedział Albon. "Teraz czas na wyścig we Włoszech, gdzie mogę już swobodnie powalczyć w kwalifikacjach bez obaw o jakąkolwiek karę."

"Już nie mogę doczekać się momentu, gdy zgasną czerwone światła i rozpoczniemy wielkie niedzielne ściganie. Liczę, że uda mi się wywieźć z Włoch solidne punkty, które będą motywacją do dalszej ciężkiej pracy."

"Kluczem do sukcesu jest odpowiednie wyczucie i zrozumie bolidu Red Bulla, który różni się znacząco od konstrukcji Toro Rosso. Z każdym kolejnym weekendem wyścigowym moje doświadczenie i wyczucie będzie lepsze, co powinno wpływać na moje wyniki i ogólne tempo."

Alexander Albon zapytany o dotychczasowy przebieg współpracy z Maxem Verstappenem odpowiedział: "Z Maxem znamy się oczywiście od bardzo dawna i bardzo się cieszę, że mogę się z nim ścigać w jednym zespole, to dla mnie duży zaszczyt."

"Max jest świetnym kierowcą, który w przyszłości na pewno zdobędzie kilka tytułów mistrzowskich. To tylko kwestia czasu" - podsumował Alexander Albon.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone