Formuła 1

Kimi Raikkonen - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

50 tysięcy euro kary dla Ferrari

Za niebezpieczne wypuszczenie Kimiego Raikkonena ze stanowiska postojowego w alei serwisowej zespół Ferrari otrzymał karę 50 tysięcy euro.

Podczas drugiego postoju Fina wystąpił problem ze zmianą lewej tylnej opony w jego samochodzie. Jeden z mechaników nie mógł sobie poradzić z jej zdjęciem, lecz Raikkonen dostał informację o już zakończonej wymianie. Mistrz świata z 2007 roku ruszył więc ze stanowiska postojowego, potrącając przy tym członka swojej ekipy. W wyniku tego incydentu mężczyzna doznał złamania nogi, o czym pisaliśmy tutaj, a dla Raikkonena był to koniec wyścigu.

Po zakończeniu Grand Prix sędziowie przeanalizowali tę sytuację i posłuchali wyjaśnień ekipy. Jak można było się spodziewać, uznali, że zespół dopuścił się niebezpiecznego wypuszczenia kierowcy i postanowił nałożyć na Ferrari karę 50 tysięcy euro.

Sędziowie stwierdzili, że samochód został niebezpiecznie wypuszczony, co jest naruszeniem Artykułu 28.13 a). Zespół wypuścił samochód w sposób zagrażający członkom zespołu i spowodował kontuzję – czytamy w oświadczeniu FIA.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone