FIA WEC

Znamy pełną stawkę wyścigu 24H Le Mans Virtual. Na starcie aż pięciu polaków

W ostatnich dniach ogłoszona została oficjalna lista startowa zespołów, które już 13 czerwca wystartują w wirtualnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Wydarzenie to zyskało na tyle dużą popularność, że na starcie zobaczymy najbardziej doświadczonych kierowców wyścigowych oraz zawodników simracingowych z całego świata. Podczas rywalizacji zobaczymy także pięciu polaków.

24H Le Mans Virtual

Opublikowano listę zgłoszeń 24-godzinnego Le Mans Virtual. Verstappen i Norris na starcie

Znamy już zespoły, które w połowie czerwca wystartują w 24-godzinnym wirtualnym wyścigu Le Mans. Na liście znajduje się aż 50 samochodów – 30 prototypów LMP2 oraz 20 aut klasy GTE. Do stawki dołączyli także Max Verstappen oraz Lando Norris, którzy będą rywalizowali w ekipie Team Redline.

Max Verstappen i Lando Norris / © Getty Images / Red Bull Content Pool
Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool

Risi Competizione potwierdziło udział w 24-godzinnym Le Mans

Risi Competizione ponownie potwierdziło zamiar rywalizacji w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, który odbędzie się we wrześniu tego roku. Jules Gounon został natomiast trzecim kierowcą, który zasiądzie za kierownicą Ferrari 488 GTE Evo w klasie LMGTE Pro. Skład uzupełnią Francuzi Olivier Pla i Sebastien Bourdais.

Risi Competizione / © Scuderia Ferrari
Image: © Scuderia Ferrari

FIA przedstawiła regulacje techniczne prototypów Le Mans Hypercar

Podczas ostatniego spotkania komisji ds. wyścigów długodystansowych FIA zostało zatwierdzonych kilka zmian w przepisach technicznych dotyczących aut kategorii Le Mans Hypercar, które od przyszłego sezonu zobaczymy w najwyższej klasie WEC.

FIA przedstawiła regulacje techniczne prototypów Le Mans Hypercar
Image: © Toyota Motorsport GmbH

Signatech zainteresowane przejściem do LMDh z Alpine

Szef zespołu Signatech Alpine, Philippe Sinault, przyznał, że w okresie obecnego kryzysu zespół skorzystał z rządowego programu pomocy. Potwierdził również gotowość zespołu do ponownego powrotu na tor i ścigania się w serii European Le Mans Series, jeśli tylko obostrzenia związane z pandemią na to pozwolą.

Signatech zainteresowane przejściem do LMDh z Alpine
Image: © DPPI

Rebellion wycofuje się ze sportów motorowych

Prywatny zespół LMP1 Rebellion Racing ogłosił, że pod koniec bieżącego sezonu nie będzie konkurować w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Ekipa kończy całkowicie swoją działalność w sportach motorowych po tegorocznym Le Mans 24h.

Rebellion wycofuje się ze sportów motorowych

Sam Bird powraca do FIA WEC z zespołem AF Corse

Sam Bird powróci do rywalizacji w Długodystansowych Mistrzostw Świata w klasie LMGTE Pro i zasiądzie za kierownicą Ferrari 488 GTE Eco podczas 1000 mil of Sebring oraz 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Sam Bird powraca do FIA WEC z zespołem AF Corse