FIA F3

Pedro Piquet - Trident / © Zak Mauger / GP3 Series Media Service

Sprint na Silverstone zdominowany przez zespół Trident. Pedro Piquet zwycięża po raz pierwszy w GP3

Pedro Piquet odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w serii GP3, tryumfując nad kolegami z ekipy Trident - Giuliano Alesim i Ryanem Tveterem - na torze Silverstone.

Piquet do wyścigu ruszał z drugiego pola, ponieważ w sobotnim wyścigu zajął siódmą lokatę. Z pole position ruszał natomiast Alesi.

Brazylijczyk szybko uporał się jednak ze swoim partnerem zespołowym i już na pierwszym okrążeniu objął prowadzenie.

Na piątym okrążeniu awans na trzecią lokatę odnotował Tveter, który wyprzedził Leonardo Pulciniego.

Na ostatnich okrążeniach Alesi zbliżył się do prowadzącego Piqueta za sprawą wirtualnego samochodu bezpieczeństwa, lecz Brazylijczyk utrzymał pierwszą pozycję do samej mety i przekroczył ją z przewagę 1.4s nad partnerem z zespołu. Tveter stanął na najniższym stopniu podium.

Zwycięzca sobotniego wyścigu, Anthoine Hubert, był czwarty i w klasyfikacji generalnej powiększył przewagę nad Callumem Ilottem, który w wyścigu finiszował na piątej lokacie.

Leonardo Pulcini z Campos Racing zameldował się na szóstym miejscu, utrzymując za sobą Nikitę Mazepina. Jake Hughes uzupełnił czołową ósemkę. Dorian Boccolacci do punktowanego miejsca stracił zaledwie 0.6s.

Był to dobry występ w wykonaniu Tatiany Calderon, która finiszowała na dziesiątej pozycji, choć do wyścigu startowała dopiero z siedemnastej. Pnąc się w stawce, zapewniła sobie najlepszy rezultat w sezonie 2018.

W klasyfikacji generalnej Hubert dysponuje aktualnie sześciopunktową przewagą nad Ilottem.

GP3 powróci do ścigania na torze Hungaroring 21 i 22 lipca.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone