FIA F3

Robert Shwartzman - Prema Racing

Robert Shwartzman zwycięzcą pierwszego wyścigu Formuły 3 w Barcelonie

Robert Shwartzman odniósł pierwsze zwycięstwo w nowej serii Formuły 3 podczas wyścigu w Barcelonie. Wprawdzie linię mety jako pierwszy przekroczył Christian Lundgaard, jednak z powodu kary czasowej spadł ostatecznie na drugie miejsce.

Robert Shwartzman, startujący z pierwszego pola do sobotniego wyścigu, utrzymała na starcie swoją pozycję. Niemniej jednak w dalszej części pierwszego okrążenia doszło do zmiany lidera, którym został Lundgaard po wyprzedzeniu Shwartzmana w drugim zakręcie. Za nimi podążali Amstrong, Becmann oraz Fewtrell.

Podczas drugiego okrążenia przewaga Lundgaarda wzrosła do 1.5s i z okrążenia na okrążenie wzrastała aż do momentu pojawienia się wirtualnego samochodu bezpieczeństwa.

Wirtualną neutralizację spowodował Alessio Deledda, który wpadł w pułapkę żwirową w trzynastym zakręcie.

Lundgaard nie oddał prowadzenia do samej mety, jednak ostatecznie sędziowie zadecydowali, że kierowca, identycznie jak Alex Peroni i Teppei Natori, otrzyma karę czasową za naruszenie zasad wirtualnego samochodu bezpieczeństwa. W wyniku kary spadł na drugą pozycję i tym samym to Robert Shwartzman odniósł zwycięstwo w Barcelonie.

Na najniższym stopniu podium stanął Marcus Armstrong. David Beckmann, który do wyścigu ruszał z siódmego pola, rywalizację zakończył jako czwarty. Za nim finiszował Max Fewtrell z ART.

Gorszy start w wykonaniu Jehana Daruvala sprawił, że zawodnik Premy z czwartej lokaty spadł na siódmą na pierwszym okrążeniu i taką też lokatę utrzymał do samej mety.

Niko Kari wywalczył ósmą pozycję, a za nim znaleźli się Simo Laaksonen (MP Motorsport) i Yuki Tsunoda (Jenzer), który zdobył tym samym ostatni punkt.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone