FIA F3

Nikita Mazepin - ART Grand Prix

Nikita Mazepin wygrywa w debiucie w GP3 na torze Barcelona-Catalunya

Nikita Mazepin z zespołu ART Grand Prix oraz rozwojowy kierowca zespołu Force India, zwyciężył w swoim pierwszym wyścigu w serii GP3 na torze Barcelona-Catalunya, pokonując swoich zespołowych kolegów Anthoine'a Huberta i Calluma Ilotta, którzy uzupełnili podium.

Startujący z pole position Leonardo Pulcini nie obronił pierwszej lokaty startowej i tuż po zgaśnięciu czerwonych świateł spadł na piąte miejsce, co bardzo dobrze wykorzystał Nikita Mazepin, który objął prowadzenie, po starcie z pierwszego rzędu.

Rosyjski kierowca bardzo szybko zbudował przewagę dwóch sekund nad swoimi rywalami, którzy walczyli tuż za jego plecami i nie pozwolił swoim konkurentom na zbliżenie się, co pozwoliło minąć linię mety z przewagą prawie trzech sekund.

Na drugiej lokacie po starcie plasował się Anthoine Hubert, który na dwunastym okrążeniu musiał uznać wyższość swojego zespołowego kolegi Calluma Ilotta, jednak to ostatecznie Hubert okazał się zwycięzcą tego starcia, po wcześniejszym oszczędzaniu opon i możliwości wyprzedzenia kolegi na kilka okrążeń przed metą.

Awans o jedną lokatę, po spadku na piąte miejsce, odnotował Pulcini, który wykorzystał błąd Doriana Boccolacciego, który zbyt szeroko wyjechał w trzecim zakręcie i musiał bronić się przed atakującymi go Davidem Beckmannem i Giuliano Alesim, którzy plasowali się na szóstej i siódmej lokacie.

Kierowca ekipy MP Motorsport zdołał jednak utrzymać swoich najbliższych rywali za sobą i minął linię mety z przewagą ponad sekundy nad zawodnikiem z numerem #11.

Ósma lokata finalnie należała do Juana Manuela Correry z zespołu Jenzer, który lepiej poradził sobie z zarządzaniem oponami i na dwa okrążenia przed metą odebrał lokatę Jake'owi Hughesowi, który utrzymywał swoją pozycję przez większą część wyścigu.

Na dziewiątym miejscu pierwszy wyścig sezonu zakończył Pedro Piequet, który wykorzystał walkę Alessio Lorandiego i Jake'a Hughesa, podobnie jak Diego Menchaca, który zamknął czołową dziesiątkę.

Lorandi mimo utraty panowania nad bolidem i wypadnięcia z toru, zdołał dogonić Hughesa i wskoczyć na jedenastą lokatę.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone