FIA F3

Nikita Mazepin - ART Grand Prix / ©Zak Mauger / GP3 Series Media Service

Nikita Mazepin wygrywa sobotni wyścig GP3 na Węgrzech

Reprezentant ART, Nikita Mazepin, zdominował główny wyścig GP3 na torze Hungaroring.

Startujący z pole position Anthoine Hubert miał słaby początek wyścigu, co wykorzystał Mazepin, awansujący na prowadzenie. Hubert przegrał na torze walkę także z Leonardo Pulcinim i ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium.

David Beckmann, który niedawno dołączył do ekipy Trident, wywalczył najlepszy wynik w GP3, finiszując na czwartej pozycji.

Jego partner zespołowy, Ryan Tveter, był pod ogromnym naciskiem ze strony Calluma Ilotta na ostatnich okrążeniach, ale zdołał utrzymać piąte miejsce.

Juan Manuel Correa (Jenzer) był siódmy, a za nim znalazł się Dorian Boccolacci, który tym samym do niedzielnego sprintu wystartuje z pierwszego pola.

Diego Menchaca utrzymywał się blisko Boccolaccigo w finałowym segmencie wyścigu, jednak nie zdołał wyprzedzić rywala i metę przekroczył jako dziewiąty.

Ostatni punkt wywalczył Gabriel Aubry, który w finałowym zakręcie wyprzedził Tatianę Calderon. Kolumbijka wyjechała zbyt szeroko i pozwoliła Francuzowi przejechać obok, tracąc szansę na swój pierwszy punkt.

W wyścigu nie obyło się bez kolizji. Pedro Piquet zderzył się z Jakem Hughesem powodując uszkodzenie przednich skrzydeł w obu bolidach.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone