FIA F3

Nikita Mazepin - ART Grand Prix / © Zak Mauger / GP3 Series Media Service

Nikita Mazepin wygrywa finałowy wyścig sezonu GP3

Nikita Mazepin odniósł zwycięstwo w finałowym i ekscytującym wyścigu GP3, rozgrywanym na torze Yas Marina. Podium uzupełnili Jake Hughes (partner Mazepina z ekipy ART Grand Prix) oraz Simo Laaksonen z Campos Racing.

Rosjanin w sobotnim wyścigu otrzymał karę za nieprzestrzeganie limitów toru, przez co spadł na piątą pozycję.

Oznaczało to, że do niedzielnej rundy startował z czwartej lokaty, ale w wyniku dobrego startu znalazł się tuż za Juanem Manuelem Correą i Giuliano Alesim.

Już na pierwszym okrążeniu doszło do kolizji pomiędzy nowym mistrzem serii, którym został Anthoine Hubert, David Beckmann i Leonardo Pulcini. Tylko ten ostatni był w stanie kontynuować wyścig, choć rywalizacją wznowił dopiero na jedenastej lokacie.

Problemy miał także Pedro Piquet, który obrócił się na torze przez Richardo Verschoora i został uderzony przez Jannesa Fittje, w wyniku czego obaj zakończyli wyścig.

Tymczasem na czele stawki Mazepin wyprzedził Correę, który jednak nie chciał łatwo odpuścić. Niemniej jednak zarówno Correa, jak i Alesi przekroczyli dozwoloną prędkość podczas okresu wirtualnego okresu, za co otrzymali pięciosekundową karę.

Correa utrzymywał się jednak na prowadzeniu aż do finałowego okrążenia, kiedy Mazepin w jedenastym zakręcie wyprzedził lidera i odniósł zwycięstwo.

Simo Laaksonen do wyścigu ruszał z dziewiątej pozycji, lecz skorzystał na wszystkich incydentach w wyścigu i wyprzedzeniu Ilotta na ostatnim okrążeniu, aby finiszować na trzeciej pozycji.

Ilott ostatecznie był czwarty, ale klasyfikacji generalnej serii zajął trzecią pozycję. Piąty dojechał Ryan Tveter.

Poza czołową piątką finiszowali Correa, Verschoor i Tatiana Calderon, która wywalczyła ostatni punkt w tym wyścigu.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone