FIA F3

Jake Hughes - ART Grand Prix / © GP3 / Series Media Service

Jake Hughes odnosi pierwsze zwycięstwo w serii GP3

Jake Hughes odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w serii GP3. Kierowca ekipy ART Grand Prix zatryumfował w niedzielnym wyścigu na torze Red Bull Ring. Na podium finiszowali także Pedro Piquet (Trident) i Leonardo Pulcini (Campos Racing).

Ruszający z pierwszego pola David Beckmann odnotował słaby start i został uderzony przez duet kierowców zespołu Trident, czyli Ryana Tvetera i Giuliano Alesi - wszyscy trzej wycofali się z wyścigu.

Na torze pojawił się wirtualny samochód bezpieczeństwa, a dwie pierwsze lokaty objęli Hughes oraz Piquet.

Hughesowi udało się zyskać przewagę nad Brazylijczykiem, kiedy ten musiał bronić się przed Pulcinim. Niemniej jednak na kolejnych okrążeniach Piquet przyspieszył i zmniejszył dystans do lidera wyścigu.

Na dziewiątym okrążeniu zdołał przy pomocy DRSu wyprzedzić Hughesa w trzecim zakręcie, lecz trzy rundy później stracił prowadzenie, kiedy w drugim zakręcie wpadł w poślizg.

Do samej mety nie był w stanie już zagrozić liderowi i pozostał na drugiej lokacie, przekraczając linię mety 0.821s za zwycięzcą.

Pulcini wywalczył kolejne podium w ten weekend. Na ostanim okrążeniu został zaatakowany przez Doriana Boccolacciego (MP Motorsport), jednak zdołał obronić trzecią pozycję.

Walka o trzecią pozycję kosztowała Boccolacciego bardzo dużo, ponieważ podejmując się próby ataku, wyjechał zbyt szeroko w trzecim zakręcie i stracił pozycję na rzecz Alessio Lorandiego, który uporał się także z Callumem Ilottem (ART Grand Prix). Lorandi dojechał do mety na czwartej pozycji.

Siódmy był kolejny z reprezentantów ART Grand Prix, Nikita Mazepin, a czołową dziesiątkę uzupełnili Niko Kari, Anthoine Hubert (po starcie z siedemnastego pola) oraz Joey Mawson.

Debiutant Devlin DeFrancesco finiszował jako jedenasty, choć do wyścig ruszał dopiero z osiemnastego miejsca.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone