FIA F3

Giuliano Alesi - Trident / © GP3 / Series Media Service

Giuliano Alesi zwycięzcą sprinterskiego wyścigu rozgrywanego na przesychającym torze w Barcelonie

Giuliano Alesi (Trident) odniósł zwycięstwo w przerywanym wyścigu GP3, odbywającym się przy zmiennych warunkach na torze Barcelona-Catalunya.

Podopieczny Akademii Ferrari do wyścigu ruszał z drugiego pola, jednak już w pierwszym zakręcie zdołał awansować na prowadzenie. Niemniej jednak szczęśliwie udało mu się uniknąć kolizji z Juanem Manuelem Correą i Davidem Beckmannem na wjeździe do pierwszego zakrętu.

Alesi musiał jednak uważać na Anthoine Huberta, który startował z siódmej lokaty, ale już na pierwszym okrążeniu zdołał wskoczyć na drugą lokatę.

Po pierwszej neutralizacji spowodowanej przez Pedro Piqueta, który uderzył w ścianę na końcu prostej, Alesi przyspieszył i powiększył przewagę do 2.5s.

Nie oddał prowadzenie nawet po dwóch kolejnych neutralizacjach: drugą wywołał Gabriel Aubry, który wypadł poza tor w siódmym zakręcie, a trzecią Tatiana Calderon, której przytrafiła się podobna sytuacja i to w tym samym miejscu.

Wyścig został wznowiony na okrążenie przed końcem, jednak Alesi nie oddał pierwszej lokaty już do samej mety, którą przekroczył z przewagą dwóch sekund nad Hubertem.

Zespół ART Grand Prix wywalczył dwie pozycje na podium w sprinterskim wyścigu, ponieważ Jack Hughes stanął na najniższym stopniu, choć do wyścigu ruszał z trzynastej lokaty. Za nim finiszował Juanem Manuel Correa.

Na kolejnych dwóch lokatach znalazł się duet ekipy MP Motorsport - Dorian Boccolacci i Niko Kari. Siódmy był Callum Ilott, a na ostatnim punktowanym miejscu znalazł się debiutant Simo Laaksonen (Campos Racing), który utrzymał się przed partnerem z zespołu, Leonardo Pulcinim.

Will Palmer jako jedyny rozpoczynał wyścig na oponach typu slick, jednak przez całe zawody nie był w stanie doprowadzić ich do odpowiedniej temperatury. Dopiero po finałowym restarcie, kiedy nawierzchnia toru stała się bardziej sucha, zdołał awansować na trzynastą pozycję.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone