FIA F3

George Russell / ART Grand Prix

George Russell z pole position do głównego wyścigu GP3 w Belgii

George Russell z zespołu ART Grand Prix zdominował piątkową sesję kwalifikacyjną do głównego wyścigu GP3 na torze Spa-Francorchamps.

Protegowany Mercedesa bardzo sprawnie wykorzystał przesychający tor, po wcześniejszych opadach deszczu i po sekwencji szybkich okrążeń pokonał obiekt w czasie 2:27.042, co dało mu finalnie 0.274 sekundy przewagi nad swoim zespołowym kolegą Nireim Fukuzumim.

Trzecia lokata finalnie należał do Arjuna Mainiego z zespołu Jenzer Motorsport, za którym znalazł się Jack Aitken, ostatni kierowca ze stratą poniżej sekundy do najszybszego Russella.

Matthieu Vaxiviere, debiutujący w serii GP3 na torze Hungaroring, utrzymał piątą lokatę z czasem 2:28.474, przed szybkimi kierowcami ekipy DAMS - Dorianem Boccolaccim i Ryanem Tveterem.

Ósmy czas należał do Steijna Schothorsta z zespołu Arden International, za którym znależli się Julien Falchero z Campos Racing i zamykająca pierwszą dziesiątkę Tatiana Calderon z ekipy DAMS, który zanotował ponad dwusekundową stratę do najszybszego Brytyjczyka.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone