FIA F3

Zespół ART Grand Prix świętuje zwycięstwo w klasyfikacji zespołów

George Russell mistrzem GP3. Wygrana Alessio Lorandiego na torze Jerez

Alessio Lorandi z Jenzer Motorsport wygrał sprint na torze Jerez. Drugie miejsce przypadło Dorianowi Boccolacciemu (Trident), a trzecie miejsce Niko Kariemu (Arden International). George Russell, który zajął piąte miejsce, został mistrzem GP3.

Z pole position w sprinterskim wyścigu na torze Jerez de la Frontera ruszał Alessio Lorandi z ekipy Jenzer Motorsport. Tuż za jego plecami swoje bolidy ustawili Dorian Boccolacci (Trident) oraz Niko Kari (Arden International). Wczorajszy zwycięzca Nirei Fukuzumi (ART Grand Prix) startował z ósmej lokaty. George Russell (ART Grand Prix), który podczas tego wyścigu mógł zapewnić sobie tytuł mistrzowski GP3, ruszał z siódmej pozycji.

Do wyścigu najlepiej wystartował Lorandi, który obronił pierwszą pozycję. Swoje pozycje zachowali również Boccolacci oraz Niko Kari. Po pierwszym okrążeniu George Russell awansował na szóstą pozycję wyprzedzając Jacka Aitkena.

Po początkowych emocjach, kolejne okrążenia nie wnosiły żadnych zmian w czołówce. Na siedem okrążeń do końca wyścigu Lorandi miał 0.8 sekundy przewagi nad drugim Boccolaccim. Cała pierwsza czwórka mieściła się w trzech sekundach.

Na czternastym okrążeniu doszło do kontaktu pomiędzy Niko Karim i Danielem Ticktumem. Brytyjczyk podczas manewru wyprzedzania uderzył w bolid Fina i wyleciał z toru, przez co musiał wyjechać samochód bezpieczeństwa. Na czwarte miejsce awansował Anthoine Hubert, a na piąte George Russell.

Na ostatnim okrążeniu, po zakończeniu neutralizacji, nie doszło do zmian na czołowych pozycjach. Wygrał Alessio Lorandi (Jenzer Motorsport) przed Dorianem Boccolaccim (Trident) i Niko Karim (Arden Interntional).

Kierowcy zespołu ART Grand Prix finiszowali na pozycjach od czwartej do siódmej, dzięki czemu ekipa ta mogła świętować zwycięstwo, nie tylko wśród kierowców, ale także w klasyfikacji zespołów i to podczas przedostatniej rundy sezonu.

Finał serii GP3 odbędzie się w Abu Zabi 24-26 listopada.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone