FIA F3

Dorian Boccolacci / Trident

Dorian Boccolacci zwycięzcą finałowego wyścigu GP3

Zwycięstwem Doriana Boccolacciego z zespołu Trident zakończył się finałowy wyścig sezonu GP3. Podium uzupełnili Ryan Tveter oraz Dan Ticktum, który na mecie był pierwotnie drugi, lecz pięciosekundowa kara za przekraczanie limitów toru przesunęła go o jedną pozycję niżej.

Startujący z pierwszego pola Tveter obronił prowadzenie nad resztą stawki. Problemy z kolei miał George Russell, który najechał na krawężniki w zakręcie czwartym i spadł aż na ósmą pozycję.

Tveter swoje prowadzenie utrzymywał do czternastego okrążenia, kiedy Boccolacci za pomocą systemu DRS wyprzedził rywala w jedenastym zakręcie.

Francuz nie oddał prowadzenia już do samej mety aby odnieść pierwsze swoje zwycięstwo w serii GP3. Jego przewaga nad Tveterem wyniosła 5.5s.

Ticktum po wyprzedzeniu Alessio Lorandiego i Steijna Schothorsta awansował na trzecie miejsce, jednak to drugi manewr wyprzedzania ściągnął na niego karę za pozyskanie przewagi wyjeżdżając poza tor.

Russell zakończył ostatecznie wyścig na czwartej pozycji dzięki wyprzedzeniu Arjuna Mainiego oraz kolizji Niko Kariego i Schothorsta, do której doszło na przedostatnim okrążeniu.

Anthoine Hubert finiszował na piątej lokacie przed Karim. Fin miał dużo więcej szczęścia niż Schothorst, który wyścig zakończył na osiemnastej pozycji po zjeździe do alei serwisowej.

Bruno Baptista na przedostatnim okrążeniu zdołał wyprzedzić Arjuna Mainiego, dzięki czemu awansował na siódmą lokatę.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone