FIA F3

Dorian Boccolacci - MP Motorsport

Dorian Boccolacci wygrywa w pierwszym wyścigu GP3 na torze Paul Ricard

Dorian Boccolacci z zespołu MP Motosport zwyciężył w głównym wyścigu serii GP3 na torze Paul Ricard, po kłopotach już podczas okrążenia formującego. Podium uzupełnili Anthoine Hubert i Nikita Mazepin z zespołu ART Grand Prix.

Francuz startujący z pierwszej lokaty do sobotniego wyścigu, mógł stracić pozycję wywalczoną w kwalifikacjach, po problemach, jakie dopadły go podczas okrążenia formującego, do którego nie ruszył jako pierwszy.

Zawodnik z ekipy MP Motorsport zdołał jednak poradzić sobie z bolidem i ruszyć zanim ostatni kierowca zdołał go wyprzedzić na polach startowych, co oznaczałoby start z końca stawki.

Boccolacci bardzo pewnie zaprezentował swoje możliwości, broniąc swojej lokaty startowej w pierwszym zakręcie przed Hubertem i Alesim, a na kolejnym okrążeniu powiększył przewagę nad stawką o 1.5 sekundy, osiągając finalnie trzy sekundy.

Kierowca MP Motorsport przez cały wyścig nie dał się wyprzedzić, choć z okrążenia na okrążenie zbliżał się do niego Anthoine Hubert, jednak błąd podczas ostatniego okrążenia zaprzepaścił swoją szansę na próbę ataku na pozycję lidera.

Na trzecią lokatę awansował natomiast Nikita Mazepin z ART Grand Prix, który poradził sobie z Giuliano Alesim, tracącym kolejne miejsce w zestawieniu, jednak zdołał poradzić sobie z Niko Karim i uplasować się finalnie tuż za podium.

Szósty ostatecznie był Leonard Pulcinii z Campos Racing, który wyprzedził parę kierowców zespołu Trident - Pedro Piqueta i Alessio Lorandiego, którzy do drugiego wyścigu wystartują odpowiednio z drugiej i pierwszej lokaty.

Na dziewiątym miejscu znalazł się Joey Mawson z Arden, który pod koniec wyścigu znalazł się pod presją Calluma Ilotta i Jake Hughesa, jednak obaj zawodnicy ART Grand Prix nie zdołali wyprzedzić Australijczyka i znaleźli się na dziesiątej i dwunastej pozycji.

Pomiędzy kierowcami ART uplasował się Juan Manuel Correa, który w ostatnim zakręcie wyprzedził Hughesa.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone