FIA F3

Dominacja zespołu ART w sprinterskim wyścigu na Spa. Zwycięzcą Nikita Mazepin

Nikita Mazepin odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w serii GP3 podczas sprinterskiego wyścigu na torze Spa-Francorchamps.

Na starcie Joey Mawson, startujący z pole position, musiał oddać wyższość reprezentantom zespołu ART, którzy na drugim okrążeniu stoczyli walkę o prowadzenie w wyścigu. Najlepszym z trójki Callum Ilott, Jake Hughes i Mazepin, okazał się ten ostatni. Rosjanin wysunął się na prowadzenie w Les Combes i rozpoczął powiększać przewagę nad resztą stawki.

Podążający na trzeciej pozycji Ilott musiał ponadto bronić się przed Anthoine Hubertem, który przez kilka okrążeń utrzymywał się blisko rywala, a ostatecznie za sprawą udanych manewrów wyprzedzania awansował na drugą lokatę i tym samym powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej.

Jake Hughes nie mógł poradzić sobie z degradacją opon i spadł na czwartą pozycję, będąc tym samym najniżej sklasyfikowanym kierowcą ekipy ART.

Na piątej lokacie finiszował Pedro Piquet z ekipy Trident, a za nim znalazł się jego partner Giuliano Alesi.

Richard Verschoor przebił się w górę stawki, aby wywalczyć dwa punkty w swoim drugim starcie w GP3 dla ekipy MP Motorsport.

Ryan Tveter pomimo wcześniejszego kontaktu z jednym ze swoich partnerów z zespołu Trident, zdołał obronić pozycję przed Tatianą Calderon i wywalczyć jeden punkt. Czołową dziesiątkę uzupełnił Juan Manuel Correa.

Zwycięzca sobotniego wyścigu, David Beckmann, miał problemy na okrążeniu rozgrzewkowym i nie był w stanie przystąpić do wyścigu.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone