FIA F3

Callum Ilott - ART Grand Prix / © Zak Mauger / GP3 Series Media Service

Callum Ilott wygrywa na Red Bull Ringu i zostaje liderem GP3

Callum Ilott, juniorski kierowca Ferrari i reprezentant ART Grand Prix, odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu GP3 na torze Red Bull Ring. Na podium stanęli także Leonardo Pulcini (Campos Racing) i Alessio Lorandi (Trident).

Dla lidera klasyfikacji generalnej, Anthoine Huberta, był to nieudany wyścig. Kierowca startował z dziewiętnastej lokaty, lecz udało mu się awansować o kilka pozycji. Niestety w trakcie dalszej pogoni za resztą zawodników uszkodził przednie skrzydło, kiedy wdał się w pojedynek z Juanem Manuelem Correą i Davidem Beckmannem.

Hubert obrócił się także na torze za sprawą swojego partnera z ekipy ART, Nikity Mazepina i ostatecznie w wyścigu został sklasyfikowany na odległej siedemnastej lokacie.

W rezultacie Ilott wysunął się na pozycję lidera serii po pewnym zwycięstwie na Red Bull Ringu. W wyścigu prowadził przez wszystkie 24 okrążenia, a jego przewaga na mecie nad drugim Pulcinim wyniosła 4.5s.

Na pierwszym okrążeniu pojawił się samochód bezpieczeństwa po tym jak Joey Mawson zatrzymał się na głównej prostej. Jak zadecydował dyrektor wyścigowy, kierowcy musieli przejechać przez aleję serwisową za samochodem bezpieczeństwa. Lorandi jako jedyny wjechał na swoje stanowisko serwisowe, w wyniku czego spadł na ostatnią pozycję, jednak zanim wyścig został wznowiony, otrzymał pozwolenie aby powrócić na drugą lokatę.

Niedługo po tym został wyprzedzony przez Pulciniego i Hughesa. Tempo tego drugiego z czasem wyraźnie spadło, dzięki czemu Lorandi mógł wyprzedzić reprezentanta ART Grand Prix i odzyskać podium. Hughes stracił kolejną lokatę na rzecz Pedro Piqueta, który finiszował na czwartej lokacie.

Za Hughesem znalazł się Giuliano Alesi, który na ostatnim okrążeniu wyprzedził Ryana Tvetera. Beckmann zapewnił sobie ósme miejsce i start z pierwszego pola w niedzielnym wyścigu po zwycięskiej walce z Simo Laaksonenem.

Dorian Boccolacci awansował przed swojego partnera z ekipy MP Motorsport, Niko Kariego, i zameldował się na dziesiątej pozycji.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone