FIA F3

Callum Ilott - ART Grand Prix

Callum Ilott odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w GP3 na torze Paul Ricard

Callum Ilott, junior Ferrari oraz kierowca ekipy ART Grand Prix, odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w serii GP3, podczas sprinterskiego wyścigu na torze Paul Ricard we Francji.

Bardzo dobrym startem z trzeciej lokaty popisał się Pedro Piquet z ekipy Trident, który poradził sobie z Mawsonem oraz Ilottem i objął prowadzenie w drugim zakręcie. Brytyjczyk z ART nie dał jednak za wygraną i powrócił na pierwszą lokatę po odważnym ataku na Brazylijczyku w długim prawym zakręcie francuskiej pętli.

Ilott nie dał szans także swoim pozostałym rywalom i tuż po odzyskaniu prowadzenia, rozpoczął budowanie przewagi, osiągając na mecie 3.4 sekundy nad drugim Piquetem.

Trzecia lokata należała do Joeya Mawsona z zespołu Arden International, który stracił tylko jedną lokatę na początku rywalizacji, jednak zdołał utrzymać się za czołową dwójką i na mecie zjawił się ze stratą 1.6 sekundy do drugiego Brazylijczyka.

Tuż za czołową trójką uplasował się Alssio Lorandi z zespołu Trident. Włoch utrzymał pozycję startową do samej mety, choć był naciskany przez Nikitę Mazepina, który wyprzedził Giuliano Alesiego. Rosjanin nie był jednak w stanie poradzić sobie z dobrze jadącym reprezentantem zespołu Trident i ostatecznie był piąty.

Lider klasyfikacji kierowców Anthoine Hubert zakończył wyścig na siódmej lokacie, po szybkim ataku na Leonardo Pulcinim, który był ósmy, jednak w dalszej fazie wyścigu nie zdołał poprawić swojego tempa, zdobywając ostatecznie dwa punkty.

Zdyskwalifikowany zwycięzca pierwszego wyścigu na Paul Ricard, Dorian Boccolacci, zakończył sprint na czternastej lokacie tuż za debiutantem GP3 Christianem Lundgaardem.

Drugi z dyskwalifikowanych z głównego wyścigu, Niko Kari, musiał wycofać się z walki, po kontakcie z Tatianą Calderon.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone