FIA F3

Dorian Boccolacci - MP Motorsport

Boccolacci zwycięża w sprinterskim wyścigu GP3 na torze Hungaroring

Dorian Boccolacci z zespołu MP Motorsport wygrał w sprinterskim wyścigu serii GP3 na torze Hungaroring, odnosząc tym samym swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznym sezonie.

Francuz już na początku niedzielnego starcia dał do zrozumienia swoim rywalom, że nie odda pierwszej lokaty bez walki, co udowodnił atomowym startem i budowaniem przewagi nad swoim przeciwnikami.

Ważnym czynnikiem podczas rywalizacji okazało się jednak użycie opon, które dopadło Boccolacciego, a co bardzo sprawnie wykorzystywał Callum Ilott z zespołu ART Grand Prix, który rozpoczął pogoń za swoim rywalem. Z pięciosekundowej straty udało się Brytyjczykowi odrobić tylko trzy sekundy i finalnie musiał zadowolić się drugim miejsce.

Dobrym tempem podczas sprintu popisał się także Anthoine Hubert, który po starcie z szóstej lokaty przebił się na trzecie miejsce i zapewnił swojemu zespołowi ART Grand Prix kolejne ważne punkty w klasyfikacji zespołów, jak również utrzymał się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Czwarta lokata należała finalnie do Leonardo Pulciniego z zespołu Campos Racing, który popisał się wyśmienitym manewrem wyprzedzania po zewnętrznej trzeciego zakrętu nad Correą z ekipy Jenzer, który był piąty, mimo iż zmagał się z dużym zużyciem ogumienia.

Zacięta walka o szóstą i siódmą lokatę toczyła się tymczasem pomiędzy Ryanem Tveterem i Davidem Beckmannem z zespołu Trident, jednak na jedno okrążenie przed metą zwycięsko z walki wyszedł Amerykanin, który zdołał wyprzedzić swojego zespołowego kolegę i minął linię mety na szóstym miejscu.

Po trudnym głównym sobotnim wyścigu, w którym jeden punkt ważył się do ostatniego zakrętu węgierskiego toru, Tatiana Calderon wywalczyła ostatecznie swój pierwszy punkt w serii GP3, kończąc zmagania na ósmym miejscu z przewagą niecałych trzech sekund nad dziewiątym Pedro Piquetem.

Czołową dziesiątkę zamknął tymczasem Diego Menchaca z ekipy Campos Racing, który utrzymał za sobą swojego zespołowego kolegę Simo Laaksonena.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone