FIA F3

Anthoine Hubert - ART Grand Prix / © Zak Mauger / GP3 Series Media Service

Anthoine Hubert wygrywa na Silverstone i powraca na prowadzenie w klasyfikacji generalnej GP3

Anthoine Hubert, członek Akademii kierowców Renault, odniósł zwycięstwo w sobotnim wyścigu GP3 na torze Silverstone, odzyskując tym samym prowadzenie w klasyfikacji generalnej serii. Na podium wyścigu stanęło trzech reprezentantów ekipy ART Grand Prix - Hubert, Nikita Mazepin oraz Callum Ilott.

Hubert do wyścigu ruszał z pierwszego pola. Na starcie utrzymał prowadzenie przed Mazepinem, a trzeci był Ilott.

Na torze szybko pojawiła się jednak informacja o wirtualnym samochodzie bezpieczeństwa po kontakcie Juana Manuela Correi oraz Juliena Falchero w pierwszym zakręcie.

Niedługo po wznowieniu rywalizacji doszło do kolejnego incydentu, tym razem pomiędzy Gabrielem Aubrym oraz Tatianą Calderon, która obróciła się na torze. Kolumbijka była w stanie kontynuować wyścig, lecz ostatecznie zatrzymała się na prostej Hangar, wywołując samochód bezpieczeństwa.

Po zakończeniu neutralizacji Hubert zbudował przewagę nad Mazepinem i utrzymywał ją przez dalszą część wyścigu. Ostatecznie metę przekroczył z przewagą 3.9s nad rywalem.

Podczas ostatniej rundzie w Austrii Hubert stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej na rzecz Calluma Ilotta, lecz na Silverstone odzyskał pozycję lidera z przewagą sześciu punktów.

Wspomniany Ilott finiszował na najniższym stopniu podium, choć na mecie stracił niemal 6.5s do zwycięzcy wyścigu.

Poza podium znalazł się Ryan Tveter, a piąty był Dorian Boccolacci (MP Motorsport), który wyprzedził Leonarda Pulciniego. Siódmy był Pedro Piquet, choć na przedostatnim okrążeniu pomiędzy nim a Pulcinim doszło do kontaktu, w wyniku którego w samochodzie Piquet doszło do uszkodzenia przedniego skrzydła.

Mimo startu do wyścigu z czwartej lokaty, Giuliano Alesi zakończył wyścig dopiero na ósmej pozycji i do niedzielnej rundy wystartuje z pierwszego pola. Francuz spadł aż o trzy pozycje na starcie, a po neutralizacji stracił kolejne, by spaść poza czołową dziesiątkę, jednak po kilku manewrach wyprzedzania zdołał awansować na ósme miejsce.

Dziewiątą lokatę zapewnił sobie Joey Mawson, a czołową dziesiątkę zamknął Alessio Lorandi.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone