FIA F2

Santino Ferrucci

Trident rozwiązuje kontrakt z Santino Ferruccim

Zespół Trident Motorsport rozstał się z juniorem zespołu Haas F1 Santino Ferruccim, po jego niesportowym zachowaniu na torze Silverstone podczas rundy Formuły 2.

Ferrucci tuż po zakończeniu sprinterskiego wyścigu F2, podczas pokonywania okrążenia zjazdowego, wjechał w tył bolidu swojego zespołowego kolegi, za co otrzymał karę zawieszenia na dwie kolejne rundy na torze Hungaroring oraz Spa-Francorchamps.

Junior Haasa otrzymał także grzywnę w wysokości 66 000 euro za jazdę bez rękawicy, a także za trzymanie telefonu w ręku, podczas przejazdu bolidem Formuły 2 pomiędzy padokami.

Zespół Trident zdecydował się rozstać z Santino Ferruccim, potwierdzając także problemy zawodnika ze spłatą zobowiązań w świetle umowy z ekipą.

Trident Motorsport informuje, że skontaktowało się z Santino Ferruccim i jego poręczycielem, spółką reprezentowaną przez Michaela Ferrucciego i poinformowało o rozwiązaniu umowy z zespołem - czytamy w wydanym przez zespół oświadczeniu.

Decyzja ta była motywowana wydarzeniami, które miały miejsce na Silverstone, a także poważnym naruszeniem zobowiązań finansowych kierowcy.

Od początku mistrzostw kierowca usprawiedliwiał spłatę z powodu rzekomego niepowodzenia ze strony sponsorów w wypełnianiu ich zobowiązań.

Wydaje się dziwne, że pomimo takich problemów, Santino Ferrucci miał środki potrzebne na start w wyścigu IndyCar w Detroit 1-3 czerwca, a jednocześnie nie honorował swojego porozumienia z zespołem Trident Motorsport.

Trident udzielił mandatu swoim prawnikom, aby aktywować wszystkie procedury niezbędne do pełnego odzyskania środków.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone