FIA F2

Sergio Sette Camara / MP Motorsport

Sette Camara sensacyjnym zwycięzcą sprintu F2 na torze Spa

Sergio Sette Camara sensacyjnie wygrał sprint F2 na torze Spa-Francorschamps. Obok brazylijskiego kierowcy na podium znaleźli się Nyck De Vries oraz Luca Ghiotto.

Z pole position do sprintu Formuły 2 na torze Spa-Francorschamps ruszał Norman Nato z zespołu Pertamina Arden. Za plecami francuskiego kierowcy ustawił się Roberto Mehri (Rapax). Z trzeciego pola startował Sergio Sette Camara (MP Motorsport), z kolei z czwartego Nyck De Vries z Racing Engineering.

Start wygrał Sergio Sette Camara, który już na pierwszym zakręcie poradził sobie z Normanem Nato. Po chwili De Vries poradził sobie z francuskim kierowcą ekipy Pertamina Arden i wskoczył na drugą pozycję. Na czwarte miejsce spadł Roberto Mehri.

Mocny początek wyścigu zanotował lider klasyfikacji generalnej, Charles Leclerc, który po dyskwalifikacji z wczorajszego wyścigu startował z końca stawki. Na szóstym okrążeniu Monakijczyk był już na ósmej pozycji. Następnym kierowcą do pokonania dla kierowcy Prema Racing był Antonio Fuoco, kolega z zespołu.

Na ósmym okrążeniu Fuoco wyprzedził rosyjskiego kierowcę Artema Markelova z Russian Time, awansując na szóste miejsce, jednak po chwili Rosjanin odzyskał swoją pozycję. Całe zamieszanie wykorzystał Leclerc awansując na siódmą lokatę. Na jedenastym kółku obaj kierowcy Prema Racing uporali się z Markelovem, który miał problem z silnikiem – Leclerc awansował na szóstą lokatę, a Fuoco na siódmą.

Na trzynastym okrążeniu Leclerc poradził sobie z Merhim i awansował na piąte miejsce. Okrążenie później Nobuharu Matsushita uderzył z impetem w bandę na szczycie Eau Rouge. Kierowca zespołu ART Grand Prix stracił panowanie nad samochodem i uderzył w bariery, jednak zawodnikowi nic się nie stało.

Na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa aby usunąć auto Matsushity.

Końcówka wyścigu odbyła się za samochodem bezpieczeństwa. Wyścig sprinterski Formuły 2 wygrał Sergio Sette Camara z MP Motorsport. Brazylijczyk wyprzedził na mecie Nycka De Vriesa (Racing Engineering) i Lucę Ghiotto (Rapax).

Czwarte miejsce zajął Norman Nato, piąte Charles Leclerc, szóste Roberto Mehri. Siódmą lokatę wywalczył Antonio Fuoco, a ósmą Oliver Rowland.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone