FIA F2

Sean Gelael - Prema Racing

Sean Gelael pozostaje w Prema Racing na sezon 2019 Formuły 2

Sean Gelael pozostanie w zespole Prema Racing i w sezonie 2019 nadal będzie rywalizował w Formule 2.

Dla 22-latka z Dżakarty będzie to czwarty sezon na zapleczu Formuły 1, po pozytywnym występie w zakończonej niedawno rywalizacji 2018, w której wywalczył drugą lokatę w głównym wyścigu w Monte Carlo.

Pomimo wielu trudnych okoliczności, które sprawiły, że Indonezyjczyk musiał kilkukrotnie wycofywać się z wyścigów, wykazał duży potencjał i opierając się na swoim doświadczeniu i pracowitym podejściu, zespół oczekuje dalszych osiągnięć w nadchodzącym sezonie.

"To był sezon wzlotów i upadków, ale chciałbym podziękować za wszystkie doświadczenia, które zdobyliśmy" - powiedział Sean Gelael.

"Początek roku był mocny, ale od połowy stał się nieco ponury. Wiemy, co zrobiliśmy źle i co musimy poprawić, a jest jeszcze sporo niedokończonych spraw."

"Cieszę się, że zespół obdarzył mnie zaufaniem, aby w przyszłym roku zrobić jeszcze lepszą robotę"

"Pragnę podziękować wszystkim zaangażowanym. Razem mamy to, czego potrzebujemy, aby doprowadzić Premę do ponownej wygranej w mistrzostwach w przyszłym roku i zrobimy to dobrze."

Z kontynuacji współpracy z Gelaelem zadowolony jest także dyrektor zespołu Rene Rosin.

"Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z Seanem w nowym sezonie. Zdobył obiecujące wyniki w 2018 roku i dzięki jego prawdziwemu zaangażowaniu okazał się bardzo cennym nabytkiem dla zespołu" - przyznał Rosin.

"Jest pierwszym kierowcą, który pozostaje z nami na drugi sezon, odkąd rozpoczęliśmy nasz program w Formule 2, więc interesujące będzie zrozumienie dynamiki, ale jesteśmy pewni, że korzyści będą widoczne, jak również wyniki."

"Chcemy pomóc Seanowi pokazać jego prawdziwy potencjał i nie możemy się doczekać rozpoczęcia 2019 roku" - dodał.

Zespołowym kolegą Gelaela w sezonie 2019 będzie awansujący z Europejskiej Formuły 3 Mick Schumacher.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone