FIA F2

Sean Gelael

Sean Gelael dołącza do zespołu Prema Racing na sezon 2018

Sean Gelael będzie kontynuował swoją przygodę z Formułą 2, lecz na sezon 2018 zmieni barwy na Prema Racing, poinformował w poniedziałek zespół. Indonezyjczyk to pierwszy kierowca, który został potwierdzony w F2 na przyszłoroczny sezon.

Gelael zadebiutował w F2 / GP2 w połowie sezonu 2015 dołączając do ekipy Carlin, po czym przeniósł się na kolejny rok startów do zespołu Carlin, z którym wywalczył dopiero piętnaste miejsce w klasyfikacji kierowców, stając na podium w Austrii.

Na sezon 2017 Indonezyjczyk przeniósł się jednak do zespołu Petramina Arden, w którym po raz kolejny znalazł się na piętnastej lokacie, na dwa wyścigi przed końcem sezonu. Sezon 2018 Gelael rozpocznie tymczasem z ekipą Prema Racing.

Jazda dla tak utalentowanego zespołu, tak bogatego w historię, to świetna okazja dla każdego kierowcy - przyznał Gelael. Mam nadzieję, że wspólnie z zespołem uda nam się zbudować coś ważnego.

W przyszłym roku wszystko będzie nowe, nowy samochód i nowe wyzwanie. Jestem podekscytowany, aby zrobić kolejny krok w moim trzecim roku w Formule 2 i mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć dobre wyniki - dodał Indonezyjczyk.

Zadowolony z pozyskania doświadczonego kierowcy jest także szef ekipy Rene Rosin.

Jestem dumny, że mogę powitać Seana w naszym zespole. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu z pewnością będzie kluczowym czynnikiem w sezonie 2018 Formuły 2, ponieważ będziemy musili dostosować się do nowego samochodu.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone