FIA F2

Santino Ferrucci - Trident / © Zak Mauger / FIA Formula 2

Santino Ferrucci z zakazem startów w czterech wyścigach F2 za kolizję z partnerem zespołowym

Juniorski kierowca ekipy Haas, Santino Ferrucci, otrzymał zakaz startów w czterech wyścigach Formuły 2 za kolizję ze swoim partnerem zespołowym, Arjunem Mainim, podczas sprinterskiego wyścigu na Silverstone.

Reprezentant zespołu Trident uderzył w prawy tył samochodu Mainiego podczas okrążenia zjazdowego po niedzielnym wyścigu Formuły 2.

Sędziowie usłyszeli zeznania zespołu i stwierdzili, że Ferrucci doprowadził do kolizji z premedytacją, dlatego został wezwany na przesłuchanie, ale odmówił udziału.

W konsekwencji otrzymał za to karę grzywny w wysokości 60.000 euro oraz zakaz występu w kolejnych dwóch rundach na Hungaroringu i Spa.

Ponadto, Amerykanin był widziany w niedzielę jak pomiędzy padokiem F2 a F1 przemieszcza się bez jednej rękawicy, co jest niedozwolone. Jednocześnie w owej ręce trzymał telefon i za wspomniane wykroczenia został ukarany grzywną w postaci 6000 euro.

Ferrucci zmusił swojego partnera do wyjazdu poza tor w czwartym zakręcie i został zdyskwalifikowany z końcowych wyników. Maini po tym zdarzeniu powiedział przez radio, że jego partner powinien otrzymać zakaz występu w wyścigu.

Para zderzyła się także w sobotniej rundzie i wówczas Ferrucci otrzymał karę czasową za zmuszenie Mainiego do wyjazdu poza tor.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone