FIA F2

George Russell - ART Grand Prix

Russell wygrywa w głównym wyścigu Formuły 2 na Red Bull Ringu

George Russell (ART Grand Prix) odniósł zwycięstwo w sobotnim wyścigu na torze Red Bull Ring. Dla młodego kierowcy jest to już czwarty tryumf w sezonie 2018.

Brytyjczyk do wyścigu ruszał z pierwszego pola, po tym jak w kwalifikacjach udało mu się uzyskać lepszy czas od Lando Norrisa.

Jak zapowiadano, wyścig w Austrii rozpoczął się za samochodem bezpieczeństwa, a po jego zjeździe kierowcy przystąpili do lotnego startu. W momencie pojawienia się zielonej flagi prowadził Russell, utrzymując za sobą Norrisa oraz Sergio Sette Camarę.

Na szóstym okrążeniu samochód bezpieczeństwa musiał ponownie pojawić się na torze z powodu zatrzymania się samochodu Ralpha Boschunga.

Russell, jak i jego główni rywale, zdecydowali się zjechać na obowiązkowy postój. Na torze pozostali Arjun Maini, Sean Gelael i Artiom Markiełow, dlatego też Russell mógł kontynuować zmagania dopiero na czwartej lokacie.

Na 20 okrążeniu ponownie doszło do neutralizacji, kiedy na torze zatrzymał się kolejny kierowca - Jack Aitken - w wyniku wybuchu gaśnicy w jego aucie. W momencie wznowienia wyścigu Markiełow, który wcześniej uporał się z Gelaelem, awansował także przed Mainiego i wysunął się na prowadzenie.

Niemniej jednak George Russell na prostej zdołał wyprzedzić Gelaela i Mainiego, a kiedy Markiełow na 37 okrążeniu zjechał do alei serwisowej, Brytyjczyk powrócił na prowadzenie, którego nie oddał już do samej mety.

Lando Norris dojechał jako drugi ze stratą pięciu sekund do zwycięzcy. Podium uzupełnił Antonio Fuoco, który na ostatnim okrążeniu wyprzedził Roberto Merhiego.

Alexander Albon finiszował na piątej lokacie przed Sergio Sette Camarą.

Tadasuke Makino i Markiełow zapewnili ekipie Russian Time siódmą i ósmą lokatę. Japończykowi udało się awansować przed byłego lidera wyścigu, który w niedzielę rozpocznie zmagania z pierwszego pola.

Czołową dziesiątkę zamknęli Nirei Fukuzumi i Santino Ferrucci.

Wyścigu nie ukończyło aż pięciu kierowców: Louis Deletraz, Jack Aitken, Nyck de Vries, Ralph Boschung i Roy Nissany.

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Lando Norris, lecz Russell zbliżył się do niego na dwa punkty.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone