FIA F2

Artem Markelov / Russian Time

Oliver Rowland zdyskwalifikowany ze zwycięskiego wyścigu F2 na Yas Marina. Markelov wicemistrzem

Oliver Rowland został zdyskwalifikowany z pierwszego wyścigu Formuły 2 na torze Yas Marina po tym jak kontrola techniczna wykazała pewne niezgodności w jego samochodzie.

Dyskwalifikacja okazuje się o tyle bolesna, ponieważ Rowland był zwycięzcą sobotniej rundy. Okazuje się, że deska pod podłogą samochodu nie posiadała odpowiedniej grubości, co jest dokładnie określone w Regulaminie Technicznym.

W ten sposób zwycięstwo w wyścigu Formuły 2 przypadło Artemowi Markelovi z Russian Time.

Z wyścigu został zdyskwalifikowany kolejny kierowca, którym jest Antonio Fuoco. W jego przypadku zbyt niskie okazało się ciśnienie w przednich oponach.

Charles Leclerc awansował dzięki temu na drugą pozycję, z kolei najniższy stopień podium przypadł Luce Ghiotto.

Nyck de Vries, Nicholas Latifi, Nobuharu Matsushita i Alexander Albon zostali oficjalnie sklasyfikowani na pozycjach od czwartej do siódmej, a ósma pozycja i tym samym start z pole position do niedzielnego wyścigu należą do Jordana Kinga.

W aktualnej klasyfikacji generalnej Markelov posiada 206 punktów i utrzymuje się przed Rowlandem, który z kolei ma 189 punktów. Różnica to 17 oczek, co stawia Markelova w korzystnej sytuacji aby zdobyć tytuł wicemistrzowski, ponieważ w sprincie maksymalna ilość punktów do zdobycia do 17 punktów (15 za zwycięstwo oraz dwa za najszybsze okrążenie). Wówczas obaj rywale zrównaliby się punktowo, lecz Markelov posiada większą ilość zwycięstw.

Wśród konstruktorów prowadzenie odzyskał zespół Russian Time - którego nie ma na liście zgłoszeń na sezon 2018 - wraz z dorobkiem 375 punktów i przewagą 10 nad Prema Racing.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone