FIA F2

Nyck de Vries - ART Grand Prix

Nyck de Vries zwycięża w sprinterskim wyścigu w Hiszpanii

Nyck de Vries z zespołu ART Grand Prix okazał się najlepszy podczas sprinterskiego wyścigu F2 na torze Barcelona-Catalunya. Drugi linię mety minął Luca Ghiotto, a czołową trójkę uzupełnił Callum Ilott.

Podobnie, jak podczas sobotniego wyścigu, słabym startem popisał się zawodnik ruszający z pierwszego pola. W niedzielę był to Callum Ilott, który tuż po zgaszeniu czerwonych świateł stracił dwie pozycje. Dobrze weekendu w Hiszpanii nie będzie wspominał również Matsushita, którego bolid zapłonął na początku wyścigu, co spowodowało pojawieniem się na torze samochodu bezpieczeństwa.

Równo z pojawieniem się na torze zielonej flagi świetną walkę stoczyli De Vries i Hubertem, jednak ostatecznie zawodnik ekipy BWT Arden obronił swoją pozycję.

Podczas ósmego okrążenia De Vries, z użyciem systemu DRS, wykonał udany manewr wyprzedzenia i objął prowadzenie. Dużo w międzyczasie działo się również za plecami czołowej trójki. Ghiotto walczył na torze z Aitkenem i wyszedł z tego pojedynku zwycięsko, natomiast Zhou toczył o bój o wyższą lokatę z Kingiem. Chiński kierowca wykorzystał swoje możliwości i awansował na czwartą lokatę.

Z każdym kolejnym okrążeniem swoje tempo poprawiał Ilott, który zdołał wyprzedzić Huberta, dzięki czemu przesunął się na drugą pozycję. W międzyczasie na czele stawki w dalszym ciągu podróżował De Vries z bezpieczną przewagą nad resztą stawki.

Podczas piętnastego okrążenia doszło do starcia pomiędzy Kingiem a Aitkenem. Brytyjczyk starał się utrzymać pozycję, jednak ta sztuka mu się nie udała, a dodatkowo wypadł poza tor, tracąc kilka pozycji.

W końcowej fazie wyścigu znajdujący się na trzeciej pozycji Ghiotto naciskał mocno na jadącego na drugiej lokacie Ilotta, co finalnie się opłaciło i kilka chwil później kierowca UNI-Virtuosi wyprzedził swojego rywala, awansując na drugą pozycję.

Również w samej końcówce wyścigu doszło do starcia pomiędzy Schumacherem i Aitkenem. Wynikiem tej walki był wyjazd poza tor niemieckiego kierowcy, który nie powrócił do ścigania zgodnie z ustalonymi zasadami. W związku z tym Mick Schumacher został ukarany karą +5 sekund, która została doliczona do jego wyniku.

Jako pierwszy linię mety minął Nyck de Vries z przewagą ponad dwóch sekund nad Lucą Ghiotto i kolejnych dwóch nad Callumem Ilottem.

Czwarty ostatecznie był Guanyu Zhou przed Anthoinem Hubertem i Nicholasem Latifim, za którym uplasowali się Jordan King, Jack Aitken oraz zamykający czołową dziesiątkę Sean Gelael i Ralph Boschung.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone