FIA F2

Nyck de Vries - ART Grand Prix

Nyck de Vries kompletuje skład kierowców zespołu ART Grand Prix

Nyck de Vries, czwarty zawodnik sezonu 2018 w Formule 2, pozostanie na zapleczu królowej sportów motorowych i w przyszłorocznych zmaganiach będzie bronił barw zespołu ART Grand Prix wraz z potwierdzonym we wtorek Nikitą Mazepinem.

Dwukrotny mistrz świata w kartingu w latach 2010-2011, z powodzeniem ukończył większość etapów prowadzących do zaplecza Formuły 1. Odniósł wiele zwycięstw od Formuły Renault aż po GP3 i Formułę 2.

De Vries powraca tym samym do zespołu ART Grand Prix, z którym startował w serii GP3 dwa lata temu, gdzie odegrał ważną rolę i pomógł zespołowi zdobyć oba mistrzowskie tytuły.

W sezonie 2018 Nyck wywalczył trzy zwycięstwa, dwukrotnie startował z pole position, sześciokrotnie stawał na podium, a także czterokrotnie zdobywał najszybsze okrążenia podczas sobotnich oraz niedzielnych rywalizacji.

"Jestem wdzięczny ART Grand Prix za umożliwienie mi kontynuowania mojej kariery w Formule 2" - powiedział Nyck de Vries.

"Mamy wspólnie długą historię; nasza współpraca zawsze była wspaniała i czułem się jak w domu! Mamy również niedokończone sprawy i cieszę się, że mogę spróbować zakończyć to w przyszłym roku w Formule 2, gdzie naszym celem będzie zdobycie mistrzowskiego tytułu."

Sebastien Philippe, dyrektor generalny ART Grand Prix dodał: "Bardzo się cieszę, że ścieżki Nycka i ART Grand Prix ponownie się krzyżują. Jego doświadczenie, powaga i najwyższa prędkość sprawiają, że jest jednym z naturalnych liderów F2."

"Od czasu naszej pierwszej współpracy w GP3, widzieliśmy jego postęp we wszystkich dziedzinach, zarówno sportowych, jak i osobistych. Posiada wszystkie cechy, które pozwalają mu osiągać największe sukcesy oraz ambicje firmy, a mianowicie zabezpieczenie obu tytułów w Formule 2 w 2019 roku."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone