FIA F2

Nyck de Vries - Prema Theodore Racing

Nyck de Vries dominuje w sprinterskim wyścigu F2 we Francji

Nyck de Vries z zespołu Prema Theodore Racing, zwyciężył w drugim wyścigu Formuły 2 na torze Paul Ricard, pokonując Louisa Deletraza i Lucę Ghiotto, którzy znaleźli się na podium.

Holender już na wczesnym etapie drugiej rywalizacji pokazał się z bardzo dobrej strony i natychmiast podjął się walki o czołowe lokaty, co zbliżyło go do prowadzącego Louisa Deletraza, z którym finalnie sobie poradził i objął prowadzenie.

De Vries z okrążenia na okrążenie powiększał przewagę nad rywalami, co natychmiast było widoczne, a po dwudziestu jeden okrążeniach minął linię mety z przewagą ponad dziewięciu sekund nad wcześniej wyprzedzonym Szwajcarem.

Dobre tempo oraz wolę walki wykazał także Luca Ghiotto, który przebijał się z szóstej pozycji i finalnie zdobył drugie w ten weekend podium.

Czwarta lokata należała do Antonio Fuoco z Charouz Racing System, który awansował o jedno miejsce względem pozycji startowej, jednak przez większą część wyścigu odpierał ataki swoich rywali.

Czołową piątkę uzupełnił tymczasem Lando Norris z zespołu Carlin. Brytyjczyk drugi wyścig rozpoczął dopiero z szesnastej lokaty, co zmusiło go do wytężonej walki o punkty, jednak finalnie znalazł się za plecami Antonio Fuoco, zdobywając przewagę nad drugim w klasyfikacji Georgiem Russellem, który nie ukończył drugiego wyścigu.

Zaciętą walkę o punkty stoczył także Sergio Sette Camara, który rywalizował z kierowcą zespołu Carlin. Finalnie Brazylijczyk przegrał i musiał zadowolić się szóstą lokatą, utrzymując za sobą Alexandra Albona i Nicholasa Latifiego z ekipy DAMS.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone