FIA F2

Nyck de Vries - Prema Racing / © Zak Mauger / FIA Formula 2

Nyck de Vries dominuje w głównym wyścigu Formuły 2 na Hungaroringu

Nyck de Vries (Prema Racing) odniósł zwycięstwo nad Lando Norrisem podczas głównego wyścigu Formuły 2, odbywającego się na mokrej nawierzchni toru Hungaroring.

Po trzech okrążeniach formujących, wyścig rozpoczął się na dobre. Dobry początek odnotowali Sette Camara (startujący z pierwszego pola) i De Vries (trzecia pozycja startowa), natomiast Aitken spadł na czwarte miejsce za Lucę Ghiotto.

Nieszczęśliwie wyścig potoczył się dla Gunthera, Boschunga i Deletraza, którzy musieli zjechać do alei serwisowej w wyniku uszkodzonych samochodów.

Norris utrzymując dobre tempo na mokrej nawierzchni, awansował o kilka pozycji i na ósmym okrążeniu był już drugi. Kierowca ekipy Carlin rozpoczął pogoń za swoim partnerem zespołowym, Sergio Sette Camarą.

Na dziesiątym okrążeniu, Norris zdołał wyprzedzić rywala w szykanie i objąć tym samym prowadzenie, którego nie oddał aż do momentu zjazdu do alei, gdzie otrzymał pośrednie opon.

Warunki pogodowe uległy zmianie, a tor zaczął przesychać. Kierowcy zjeżdżali do alei serwisowej, by założyć opony typu slick.

Pomimo czternastosekundowej przewagi Norrisa, De Vries, notując rekordowe czasy okrążeń, zaczął zbliżać się do Brytyjczyka, stając się tym samym jego głównym rywalem w walce o zwycięstwo. Na dwudziestym siódmym okrążeniu De Vries awansował na prowadzenie, którego nie oddał już do samej mety.

Startujący z czternastego pola Fuoco, stanął na najniższym stopniu podium, korzystając na karze nałożonej na Sette Camarę.

Jack Aitken finiszował ostatecznie na czwartej lokacie, utrzymując za sobą Alexandra Albona i Lucę Ghiotto.

Sette Camara, który otrzymał dziesięciosekundową karę za kolizję z Fuoco, został sklasyfikowany na siódmym miejscu przed Markiełowem i Makino. Nirei Fukuzumi uzupełnił pierwszą dziesiątkę.

George Russell wycofał się z wyścigu z powodu problemów technicznych. Do mety nie dojechał także Nicholas Latifi.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone