FIA F2

Nobuharu Matsushita / ART Grand Prix

Nobuharu Matsushita najszybszy w kwalifikacjach F2 na torze Monza

Nobuharu Matsushita z zespołu ART Grand Prix wystartuje do sobotniego wyścigu Formuły 2 na torze Monza z pierwszej pozycji. Japończyk wywalczył pierwsze pole startowe w piątkowej sesji kwalifikacyjnej.

Matsushita na prowadzenie wysunął się już na początku sesji, a zadanie utrzymania pierwszego miejsca zostało mu ułatwione przez dwie czerwone flagi. Ostateczna przewaga nad drugim De Vriesem wyniosła 0.089s. Trzeci był Louis Deletraz z ekipy Rapax.

Zarówno Alexander Albon, jak i Charles Leclerc ulegli na początku kwalifikacji De Vriesowi i Matsushicie, a dobre tempo wykorzystał także Deletraz, dla którego był to najlepszy wynik w tegorocznych kwalifikacjach.

Po zmianie na nowe opony, na 10 minut przed końcem, zawodnicy przystąpili do kolejnych szybkich okrążeń, jednak obrót na torze w wykonaniu Nabila Jeffriego doprowadził do pojawienia się czerwonej flagi.

Matsushita, Oliver Rowland i Gustav Malja nie byli w stanie z tego powodu zjechać do alei serwisowej i musieli pozostać na kolejnym okrążeniu zjazdowym, z kolei rywale czekali na powrót na tor.

Deletraz i Leclerc jako pierwsi powrócili na tor, lecz ich przejazdy zakłócone zostały przez kolejną czerwoną flagę, tym razem spowodowaną przez Santino Ferrucciego, który zatrzymał się na torze.

To zakończyło sesję kwalifikacyjną. Za czołową trójką finiszowali: Artem Markelov, Roberto Merhi i Jordan King.

Charles Leclerc sesję zakończył dopiero na siódmej lokacie przed swoim partnerem z zespołu PREMA Racing, Antonio Fuoco.

Czołową dziesiątkę zamknęli Ferrucci i Albon.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone